Спецпроєкти

Тандем творчості, ремесла та бізнесу: Лілія Літковська відкрила школу дизайну в партнерстві з Lenovo


Українська дизайнерка Лілія Літковська відкрила школу дизайну Schooll of Art × Craft у партнерстві з Lenovo, щоб ділитися досвідом і навчати молоді таланти.

Тандем трьох: творчості, ремесла та бізнесу

«Ми віримо у відсутність кордонів між модою, мистецтвом та ремеслами. Справжня робота модельєра – аналіз того, що відбувається в суспільстві й уміння передбачити, що люди захочуть одягати завтра. Якою творчою не була б робота дизайнера, модна індустрія – це така ж сфера бізнесу, як фінтех чи автовиробництво. А значить, у ній теж важливий системний підхід до створення і зростання бренду, який варто опанувати новачкам», – заявила Лілія Літковська.

Мета школи Schooll of Art × Craft – дати кращу освіту в галузі моди й підготувати нове покоління професіоналів до роботи в індустрії.

Навчання базується на трьох принципах:

 • творчість;
 • ремесло;
 • бізнес.

Зараз розпочалося навчання за двома напрямками:

 • Дизайн у моді;
 • Бізнес у моді.

Навесні 2022 року з’являться курси:

 • Конструювання та моделювання одягу;
 • Sustainable fashion; 
 • Курс для підлітків Digital Fashion; 
 • Ідеї в моді, Історія мистецтв; 
 • Проводитимуться майстер-класи від майстрів індустрії.

На кожному курсі буде як теоретична, так і практична частина. Такий різносторонній підхід дає розуміння основних процесів побудови сильного фешн-бренду.

«Радію, що школа об‘єднує навколо себе професіоналів із різних сфер та мрійників, які створюють нові сенси. Наша мета – ростити та розвивати індустрію моди, об’єднувати майстрів індустрії та створювати ком’юніті професіоналів. Я вважаю, що синергія минулого та майбутнього може принести в цей світ щось дуже особливе! Дякую за цю можливість компанії Lenovo», – додала Лілія Літковська.

Технології важливі

Для продуктивності навчання та уникнення технічних помилок компанія Lenovo  встановила у школі інноваційні моноблоки Lenovo YOGA AIO 7 на базі AMD Ryzen™ 7. 

Моноблоки обладнано:  

 • потужним процесором – AMD Ryzen™ 7 5800H; 
 • графічною картою NVIDIA GeForce RTX 2060;
 • 27-дюймовим IPS-дисплеєм із роздільною здатністю 4К, який забезпечує 99% колірного простору DCI-P3 і 99% Adobe RGB одночасно.

Такі характеристики ПК дозволяють одночасно редагувати кілька графічних файлів у Clo3D, Marvelous Designer чи інших професійних програмах, перемикатися між вкладками з референсами та відписувати в месенджері колегам чи друзям. 

Комбінація високої роздільної здатності та реалістичної передачі кольорів на екрані цього ПК дозволить підбирати відтінки максимально точно і не сумніватись у результаті. Не дуже приємно, коли створюючи дизайн, студент впевнений, що основний колір глибокий синій, а насправді – класичний тіффані. 

Окрім цього, моноблоки мають перевершений зовнішній вигляд: чіткі графічні лінії, великий, проте лаконічний екран, що обертається на 180°, мінімалістичний дизайн, який із легкістю вписується в інтер’єр. 

«Модна індустрія, як і весь світ, цифровізується, тому для успішного створення колекції тепер потрібно вміти працювати зі спеціальними програмами. До того ж колекції, які існують тільки в диджитал-просторі, стають звичною справою. З технологічного боку процес створення однієї digital-сукні значно складніший, ніж звичайної, та вимагає спеціального софту та високопродуктивного “заліза”», – пояснюють у компанії Lenovo.

Грант для студентів

По закінченню курсу студент, який презентує найкращу капсульну колекцію, отримає грант у розмірі 100 тисяч гривень від Lenovo.

Головні умови дипломної роботи студента: створити цілісну ідею своєї капсульної колекції, здивувати своїм креативним підходом та продемонструвати чітке розуміння планів розвитку свого бренду. 

100 тисяч гривень студент зможе витратити на створення колекції та знімання лукбука.

«Люди, які прагнуть розвитку та мріють створювати щось унікальне й інноваційне,  надихають кожного з нас! Українські дизайнери на весь світ голосно заявляють про наше талановите нове покоління, а які надзвичайні стартапи у сфері моди з українським корінням! Лілія Літковська створила Школу Schooll of Art x Craft задля розвитку українського модного світу та бізнес-середовища. І саме технології зможуть допомогти індустрії вийти на новий рівень. Продуктивні персональні комп’ютери Lenovo створені з думкою про естетику простору, вони стануть надійними помічниками дизайнерам у пізнанні тонкощів дизайну та інновацій у моді. Проте ми з командою подумали: а що можемо ще зробити для тих, хто хотів би навчатися, але не має такої можливості? Тоді в нас виникла ідея подарувати грант на навчання на курсі “Дизайн у моді” людині, яка горить своїм проєктом і візьме максимум від курсу для розвитку своїх навичок», – розповіла про партнерство Марина Кайдаш, провідна спеціалістка з маркетингу компанії Lenovo в Україні.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram