Спецпроєкти

«єПідтримка»: уряд розповів деталі про виплату тисячі гривень українцям за вакцинацію


У Верховній Раді ухвалили законопроєкт № 6297, який передбачає одноразову виплату українцям за вакцинацію в розмірі однієї тисячі гривень.

Деталі про програму «єПідтримка»

Законопроєкт про програму «єПідтримка» підтримали 253 депутати. Проєкт передбачає одноразову виплату по одній тисячі гривень повністю вакцинованим повнолітнім українцям.

Програма стартує 19 грудня. Виплату зможуть отримати ті, хто вакцинувався до початку програми й після. У 2021 році Президент України спрямував на програму 5 мільярдів гривень. Також ми раніше писали, що на початку 2022 року на програму виділять ще 3 мільярди гривень.

Подати заявку на виплату можна буде через застосунок «Дія». У третій квартал 2022 року також з’явиться інший механізм подачі заявки, над яким зараз активно працюють.

Витратити гроші можна буде впродовж наступних 4 місяців після їх надходження на віртуальну карту в застосунку «Дія». За словами заступниці міністра економіки Ірини Новікової, за ці кошти можна буде купити:

  • квитки в кіно, театр, на концерт;
  • книжки;
  • абонемент у спортзал;
  • квитки на потяг або літак для подорожей Україною.

Повний список послуг та партнерів, де можна буде витратити ці кошти, опублікують пізніше.

Оплата через застосунок «Дія»

Заступниця міністра економіки Ірина Новікова розповіла, що всі фінансові операції у програмі «єПідтримка» здійснюватимуть банки-партнери, які захищають платежі.

«Через застосунок “Дія” громадянин, що бажає взяти участь у програмі, проходитиме перевірку на відповідність встановленим критеріям програми. Важливо – якщо ви вакциновані, краще вже згенерувати сертифікати про вакцинацію, не чекати старту програми», – заявила Новікова.

Також всім учасникам програми відкриватимуть віртуальні рахунки. Вони будуть безплатними, а комісій за обслуговування не буде.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь