Спецпроєкти

У США вперше схвалили ін’єкції для профілактики ВІЛ


Управління з продовольства та медикаментів США схвалило препарат Apretude. Його будуть використовувати для профілактики ВІЛ.

Про це повідомляється на сайті відомства.

Що сталося

У Сполучених Штатах Америки вперше схвалили препарат для профілактики вірусу імунодефіциту людини. Його вводитимуть у вигляді ін’єкції. Препарат Apretude дозволили для повнолітніх громадян США вагою не менш як 35 кілограмів, в організмі яких не виявили ВІЛ. Якщо ж вірус є в організмі, то необхідно розпочати курс лікування. Перші дві дози препарату вводяться в перший і другий місяці профілактики, після чого ін’єкції потрібно робити кожних два місяці.

«Сьогоднішнє схвалення додає важливий інструмент для припинення епідемії ВІЛ, надаючи першу можливість для запобігання ВІЛ, яка не передбачає щоденного приймання таблеток», – сказала директорка відділу противірусних препаратів FDA Дебра Бірнкрант.

Дослідження

Дієвість препарату Apretude підтвердили два рандомізовані подвійно-сліпі дослідження. У таких дослідженнях й експериментатори, й учасники дослідження не знали, хто з учасників у яку вибірку потрапив. Тож під час експерименту препарат Apretude порівнювали з таблеткою Truvada, яку потрібно приймати щодня. Результати такі:

  • у першій групі, у якій брали участь гомосексуальні чоловіки й трансгендерні жінки, Apretude виявився на 69% дієвішим у запобіганні інфікуванню ВІЛ, ніж Truvada;
  • у другій групі, де брали участь жінки в групі ризику ВІЛ, відносний показник дієвості становив 90%.

Препарат має кілька побічних ефектів. Зокрема почервоніння та біль у місці ін’єкції, головний біль, утома та жар. Окрім цього, у деяких людей може бути біль у м’язах та висипи.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь