Спецпроєкти

В Україні відкриється мистецький проєкт, присвячений боротьбі з корупцією


До Міжнародного дня боротьби з корупцією, який відзначають 9 грудня, створили проєкт Corruptionism, що буде представлений в Національному художньому музеї України з 8 по 12 грудня в межах постійної експозиції.

Про проєкт

Мета проєкту – через змінені класичні картини показати, як корупція впливає на життя кожного українця, та розказати відвідувачам, як із нею боротися.

Ініціатор проєкту – Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI).

«Сім років тому в Україні стартувала антикорупційна реформа, і за цей час сформувалися незалежні органи, націлені на боротьбу з корупцією, серед яких є Національне антикорупційне бюро України та Національне агентство з питань запобігання корупції», – говорить керівник EUACI, організатор проєкту Аллан Паг Крістенсен.

За словами Аллана Паг Крістенсена, проєкт Corruptionism – спосіб привернути увагу тисяч людей до теми корупції та поговорити з ними про це мовою мистецтва.

Проєкт Corruptionism названий за аналогією до імпресіонізму, реалізму та інших мистецьких напрямів. Концепція полягає в тому, що на класичних роботах українських художників XIX–початку XX століття раптово з’явилися наслідки корупції. Приміром, на картині Сергія Васильківського «Козаки у степу» виникла неоковирна багатоповерхівка, збудована в обхід закону. А від розлогих дерев на картині «У буковому лісі» Володимира Орловського зосталися тільки пеньки – через незаконний видобуток бурштину.

«Мистецтво завжди викликає на діалог: у цьому випадку його мета – показати, як корупція змінює життя кожного з нас. Адже те, що ми вже й не помічаємо в реальному житті, ріже око на творах класичного мистецтва, – коментує генеральна директорка Національного художнього музею Юлія Литвинець.

Потрапити на експозицію можна придбавши квиток у касі музею. Вартість – 120 грн, пільговий квиток – 50 грн.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь