Спецпроєкти

Європейський суд зобов’язав країни ЄС визнавати ЛГБТ сім’ї з дітьми на рівні з гетеросексуальними


Верховний суд ЄС зобов’язав країни ЄС визнавати ЛГБТ сім’ї з дітьми на рівні з гетеросексуальними. 

Про це пише Euronews.

Що це означає?

Нещодавно у своєму рішенні Європейський суд (CJEU) заявив, що якщо одна країна визнає одностатеві батьківські стосунки з дитиною, то кожна держава-член має зробити те саме, щоб гарантувати право дитини на вільне пересування.

Таке рішення суд видав після інциденту з дівчинкою Сарою, яка народилася у 2019 році в Іспанії. Болгарку Каліну Іванову та британку Джейн Джонс зареєстрували як матерів Сари. Але мами Сари не мають іспанського погодження, тому не можуть отримати громадянство Іспанії.

Спершу прохання про надання громадянства подала британка Джейн Джонс. Але через закони країни Гібралтар, яка є заморською територією Великобританії, британське громадянство дитина також не може отримати.

Через це Іванова попросила отримати болгарське громадянство для своєї дитини, яке згодом було відхилено через те, що одностатеві шлюби та партнерські стосунки юридично не визнані в Болгарії.

То яке громадянство в результаті отримала Сара?

Дівчинка Сара могла залишитися без громадянства. Тобто без документів дитина не могла б виїхати з Іспанії, де вона зараз проживає зі своєю сім’єю. А також не здобувала б освіти, не мала б доступу до сфери охорони здоров’я та соціального забезпечення. Тому суд ЄС ухвалив, що дитині мають видати болгарський паспорт.

«Суд вніс довгоочікуване роз’яснення: якщо сім’ю було визнано в одній із держав-членів ЄС, це рішення не може бути відкинуто іншою державою союзу під приводом захисту національної ідентичності», – наголосив Арпі Аветисян, голова неурядової організації ILGA-Europe, яка захищає права представників ЛГБТ-спільноти.

Рішення суду не може бути оскаржене. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь