Спецпроєкти

Офіційний сайт України Ukraine.ua постраждав від кібератаки


У ніч на 26 січня хакери здійснили кібератаку на офіційний сайт України Ukraine.ua.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ.

Подробиці

Ukraine.ua – це платформа для іноземців про сучасну, багатогранну Україну, нашу природу, історичне та культурне надбання, інновації. Офіційний сайт України запустили 14 січня 2021 року. Платформа доступна сімома іноземними мовами: англійською, німецькою, французькою, іспанською, китайською, арабською та на івриті.

У ніч на 26 січня 2022 року на офіційний сайт України здійснили хакерську атаку, через це сайт не працював протягом кількох годин. Повноцінно його роботу відновили о 13:00. Водночас в МЗС повідомляють, що робота з протидії наслідкам кібернападу триває, і додають, що можливі тимчасові проблеми з доступом до ресурсу.

Нагадаємо, що в Держспецзв’язку підтвердили версію Microsoft про хакерську атаку на сайти держорганів.

У Microsoft виявили шкідливі програми-вимагачі, замасковані під програми-здирники, які використали під час хакерської атаки на сайти держорганів. У корпорації заявляють, що програми-вимагачі виявили ще 13 січня на комп’ютерах держустанов, некомерційних організацій та IT-компаній.

На думку Microsoft, ці віруси не передбачають механізму відновлення системи та даних після отримання викупу.

Наразі все ще триває дослідження цієї кібератаки, що сталася в ніч із 13 на 14 січня 2022 року. У Держспецзв’язку продовжують аналізувати технічні дані, які вони отримали від органів влади, що постраждали.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь