Спецпроєкти

Чат-бот у телеграмі даватиме рекомендації, як діяти в разі військового вторгнення


В Україні запустили Telegram-бот «Готовий до всього». У ньому можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання щодо підготовки до надзвичайних ситуацій. 

Головні розділи в меню чат-бота

Як вижити цивільному

Чат-бот радить цивільному населенню в разі війни визначити стратегію своїх дій та домовитися з усіма членами родини щодо спільних дій (що треба купити, де у вас є місце зустрічі, як тримати зв’язок тощо). Також у цьому пункті є поради для тих, хто залишається в місті, та для тих, хто виїжджає з міста.  

Йду захищати країну

У цьому розділі можуть знайти корисні кейси ті, хто планує брати участь в обороні країни. Окремо зібрані поради для тих, хто хоче приєднатися до територіальної оборони, партизанського руху або Збройних сил України. 

Небезпечні ситуації

Чат-бот пояснює, як реагувати на сигнали, які транслюються сиренами або гучномовцями в разі реальної загрози війни. 

Інформаційна безпека

У цьому розділі можна дізнатися, де шукати правдиву та коректну інформацію та як її перевіряти. Надають посилання на першоджерела урядових установ (Національної поліції, МОЗ, Міністерства оборони тощо). Також доступний список джерел, яким не варто довіряти та поради щодо розпізнавання фейків. 

Що підготувати та купити

Перелік розділений на чотири пункти: як підготувати свій дім, як зібрати рюкзак безпеки, аптечка та домашні тварини. У кожному підпункті можна знайти мінімальний перелік того, що необхідно підготувати та які деталі врахувати. 

Чат-бот підготовлено на базі інформації з різних джерел, зокрема з пам’ятки для сім’ї «Як діяти у кризовій ситуації», брошури «У разі надзвичайної ситуації або війни», порадника «Без паніки» та матеріалів Суспільного й НВ.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь