Спецпроєкти

Політ на Марс, дозаправка та повернення на Землю: SpaceX показала новий ролик із ракетою Starship


Аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX на своєму ютуб-каналі опублікувала анімоване відео із запуском найбільшої у світі ракети на Марс. Реальний політ на орбіту має відбутися вже зовсім скоро. 

Подробиці

Заплановано, що Starship, ракетний носій висотою у 120 метрів, злетить із космодрому Starbase в штаті Техас.  Він має вийти на орбіту й там дозаправитись. Потім перший ступінь ракети Super Heavy повернеться на Землю, а пілотований Starship продовжить свій шлях до Червоної планети. 

Також у відеоролику змодельовано, як ракету Super Heavy під час посадки ловить спеціальна установка «Мехазілла» – надважка роботизована 140-метрова вежа з виступальною стрілою, що зовні нагадує механізовану руку. 

Відео закінчується висадкою екіпажу на Марс. Зазначено також, що Starship розрахований на 100 осіб на борту. 

Реальні випробування Starship мають відбутися вже в березні цього року. Раніше перший орбітальний політ перенесли через несвоєчасне завершення екологічної оцінки космічного корабля. Тепер дозвіл на запуск ракети має дати Федеральне авіаційне управління США. Ілон Маск заявив, що якщо управління вимагатиме проведення подальших експертиз, це призведе до затримки на багато місяців, оскільки польоти будуть перенесені до Космічного центру Кеннеді у Флориді. 

SpaceX уже проводила тестові запуски прототипів Starship у межах земної атмосфери, проте лише один із них виявився вдалим: 6 травня 2021 року корабель піднявся на висоту близько 10 кілометрів і потім успішно приземлився. Натомість 10 грудня минулого року прототип Starship вибухнув під час посадки.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь