Спецпроєкти

Нацполіція відкрила провадження через DDoS-атаки на українські вебресурси: що відомо?


Нацполіція відкрила кримінальне провадження через DDoS-атаки на українські вебресурси та держбанки.

Про це повідомили в Нацполіції.

Що відомо?

15 лютого відбулися потужні DDoS-атаки на низку інформаційних ресурсів України. Зокрема на сайти «ПриватБанку», «‎Ощадбанку», Міністерства оборони, Збройних сил України та портал «Дія». За зверненням одного з банків відкрито кримінальне провадження.

«У Приваті запевняють: жодної загрози для коштів вкладників немає. Кібератака стосується винятково додатку Приват24. Решта фінансових операцій виконуються у нормальному режимі», – говориться у повідомленні Центру стратегічних комунікацій.

Станом на 19:30 15 лютого роботу банківських вебресурсів відновили.

«Всі системи банку захищені та працюють в штатному режимі. Наразі спостерігається лише уповільнення входу до системи Ощад24/7 через додаткове навантаження на канали зв’язку. Ми разом працюємо над тим, щоб відновити штатну швидкість роботи системи», – повідомляють в «‎Ощадбанку».

DDoS-атака – це цілеспрямований потік трафіку на конкретний вебресурс із метою перешкодити його роботі, щоб користувачі не могли отримати до нього доступ.

«Початковий вектор – Росія та Китай. Десь 600 тисяч пакетів шкідливого трафіку в секунду. Наші фахівці швидко «обрізали» цей напрямок, але атака повернулася вже із Чехії та Узбекистану. І знову була «відбита». Для користувачів Дії атака залишилася непомітною», – прокоментував Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Головне слідче управління Нацполіції відкрило кримінальне провадження за статтями Кримінального кодексу України:

  • 361 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем;
  • 363-1 (умисне масове розповсюдження повідомлень електрозв’язку, що призвело до порушення роботи автоматизованих систем).
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь