108-мегапіксельна основна камера та штучний інтелект для обробки кадрів: огляд нового Samsung Galaxy S22 Ultra
Сьогодні компанія Samsung презентує нову лінійку смартфонів Samsung Galaxy S22. У неї увійшли три девайси – Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra.
Журналіст bit.ua мав змогу протестувати найдорожчу модель і в цьому тексті поділиться своїми враженнями.
Основна камера, зум і штучний інтелект
Я з тих людей, які вважають, що найголовніше в сучасному смартфоні – це камера та зйомка. Я маю на увазі не тільки фото і відео, а ще й відеодзвінки та прямі ефіри в соцмережах.
Galaxy S22 Ultra має фронтальну камеру на 40 Мп з об’єктивом f/2.2. На задній кришці 4 камери:
- основна на 108 Мп з діафрагмою f/1,8;
- 12-мегапіксельна надширококутна камера (f/2.2) з подвійним піксельним автофокусом;
- дві 10-мегапіксельні телефотокамери, які пропонують 3- та 10-кратний оптичний зум.
Але це все цифри, поговорімо про те, на що ця камера здатна в реальному житті.
Я випробовував смартфони в офісі Samsung у Києві. Завдяки 100-кратному зуму я зміг без проблем читати тексти на рекламних конструкціях біля ТРЦ Gulliver, а це майже у 1,9 кілометрах від офісу Samsung. Також із 24 поверху я без проблем читав номерні знаки припаркованих унизу автомобілів. Galaxy S22 Ultra може бути шпигунським пристроєм, якщо ви забажаєте =)
Висока якість камери на великій відстані була б неможлива без якісного програмного забезпечення. Компанія Samsung дуже хвалиться своїм штучним інтелектом, який прибирає з фото і відео зернистість, вирівнює світло та додає контрастності.
Він справді гарно працював у моєму тесті дальньої зйомки – виділяв літери номерного знака автомобіля або текст на рекламному борді, робив їх чіткішими та контрастнішими.
Також на зумі добре видно роботу стабілізатора. Я знімав із рук і стабілізатор прибирав тремтіння, що допомагало камері чітко концентруватися на предметах. Компанія Samsung заявляє, що їхній стабілізатор здатен знімати рівні відео навіть під час пробіжки. Я по офісу Samsung не бігав, але знімав селфі, спеціально дригаючи рукою. Стабілізатор дійсно робить рухи плавними.
Також професійним фотографам має сподобатися функція Expert RAW, яка зберігає фото в найкращій якості для подальшої обробки.
Фронтальна камера, портрет і нічна зйомка
Той самий штучний інтелект допомагає робити якісні фото і відео при мінімальному освітленні.
На жаль, повністю темної кімнати в офісі Sumsung я не знайшов, але якщо повністю закрити всі жалюзі, вимкнути всі лампи та зайти за темну ширму – якість зображення не відрізнити від зйомки при нормальному освітленні. Компанія обіцяє, що нові смартфони робитимуть кращі нічні фото в історії Samsung.
У режимі «Портрет» можна накладати віртуальний задній фон, а також додавати об’єкти доповненої реальності на фото і відео. Також у цьому режимі з’явиться функція студійного освітлення, яка дозволить додавати віртуальне джерело світла прямо на фото. Також камера навчилася краще розрізняти тварин, щоб ваші хатні улюбленці завжди були у фокусі на фото.
Стилус!
Найголовнішим сюрпризом нового Galaxy S22 Ultra виявився стилус S Pen. Тобто новий Ultra – це щось середнє між Galaxy і Note.
Я спробував функцію перетворення рукописного тексту, і вона чудово розпізнавала мої каракулі українською й англійською мовами. Також стилусом можна малювати об’єкти на фото і відео, але найбільше він допомагає під час редагування фото- й відеоконтенту.
Процесор та економія ресурсів
У новому Galaxy S22 Ultra встановлений 4-нанометровий процесор, удвічі швидший, ніж процесор в S21.
Компанія обіцяє високу пропускну здатність і низьку затримку, що потрібно для стримінгу відео у високій якості, плавного геймінгу та роботі з AR-, VR-елементами.
У новому смартфоні є підтримка Wi-Fi 6 і Wi-Fi 6E, а також штучний інтелект, який здатен керувати трафіком та економити ресурси телефона. Тобто смартфон розуміє, якими додатками зараз активно користуються і віддає їм більшу частину трафіку, що призводить до кращої продуктивності.
Те саме відбувається з екраном. Компанія повідомляє, що в Galaxy S22 Ultra найяскравіший дисплеї з усіх смартфонів компанії. Він підтримує частоту оновлення 120 Гц, але автоматично може знижувати частоту до 1Гц для економії енергії.
Загалом смартфон постійно аналізує те, як ним користуються і може впадати в такі собі режими сну для збереження ресурсів і довшої роботи без підзарядки.
Корпус, кольори та міцність
Корпус нового флагману зроблений зі сплаву Armor Aluminium, екран і камери вкриті міцним склом Gorilla Glass Victus+. Дуже гарно, що смартфон із такою потужною начинкою захищений від ударів і падінь.
Він представлений у чотирьох кольорах: Phantom білий, Phantom чорний, зелений (мій улюбленець) і рожеве золото.