Спецпроєкти

Що відомо про смартфони, які роздаватимуть вакцинованим людям старше 60 років?


Заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб розповів деталі про смартфони, які роздаватимуть вакцинованим людям старше 60 років.

Як працюватиме програма «єСмартфон»?

«єПідтримку ми фактично впровадили за копійки, за два тижні. І 8 млн людей нею за місяць скористалися. Так от, ми хочемо, щоб такі послуги як е-субсидії стали доступні і літнім людям. Щоб вони не їхали маршруткою до райцентру, аби її оформити, а робили б це на смартфоні в один клік», – заявив Олексій Вискуб.

Збирати заявки на участь у програмі «єСмартфон» почнуть у квітні. А перші телефони роздадуть влітку. У 2022 році, за словами Олексія Вискуби, планують роздати кілька мільйонів смартфонів.

Партнерами програми стануть банки. Літні люди приходитимуть у банк забирати смартфон і заразом отримають пакет послуг:

  • їх навчатимуть користуватися телефоном;
  • замінять сім-карту.

Які це будуть смартфони?

Мінцифра вже проводить переговори з деякими українськими виробниками смартфонів та компанією Samsung. Одна з компаній уже запропонувала розробити спецмодель під програму «єСмартфон».

Ці телефони обов’язково будуть із NFC. Планувалося, що вони також підтримуватимуть eSIM, але наразі від цього відмовилися, бо це значно підвищує вартість телефона.

«Хоча eSIM би вирішив багато наших проблем з точки зору прив’язки до конкретного абонента. Хтось захоче ж передавати ці смартфони іншим. Але ми з мобільними операторами знайшли інший спосіб контролю. І точно забезпечимо те, щоб бабуся чи дідусь не змогли передати свій смартфон комусь іншому», – пояснив Олексій Вискуб.

Тому це питання можуть врегулювати так:

  1. сім-карта буде прив’язана до IMEI телефону і зареєстрована на паспорт;
  2. номер стане фінансовим, прив’язаним до паспорта, що має мінімізувати шахрайство;
  3. мобільні оператори пропонують встановити на телефон спеціальну програму, яка контролюватиме, щоб у телефона не змінився власник.
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь