Спецпроєкти

Розробники створили штучний інтелект, який може писати програми не гірше, ніж програмісти


Розробники з компанії DeepMind створили штучний інтелект, який може писати програми не гірше, ніж програмісти середнього рівня.

Про це йдеться на сайті DeepMind.

Що відомо про цей штучний інтелект?

Компанія DeepMind розробила систему штучного інтелекту AlphaCode, який може писати програми не гірше, ніж програмісти середнього рівня. Розробники вже протестували ШІ і заявили, що вона чудово справляється із завданнями та може стати першим у світі інструментом повністю автоматизованого програмування.

Компанія DeepMind протестувала ШІ на конкурсі для програмістів Codeforces. Система AlphaCode увійшла до 54% ​​найкращих учасників.

Конкурс Codeforces – це популярний і складний конкурс для програмістів, які прагнуть набути досвіду та продемонструвати свої навички у веселій формі. Під час змагань учасники отримують серію описів проблем і кілька годин на написання програм для їхнього розв’язання. Це може бути, наприклад:

  • пошук шляхів розміщення доріг і будівель у певних обмеженнях;
  • створення стратегій для перемоги в користувацьких настільних іграх.

Тобто завдання на конкурсі більше нагадують головоломки. Щоб розв’язати проблему, потрібно одночасно застосувати логіку, критичне мислення, навички алгоритмізації та кодування. Виконуючи завдання на конкурсі Codeforces, нейромережа AlphaCode генерувала новий код і не використовувала готові шаблони.

«Можу з упевненістю сказати, що результати AlphaCode перевершили мої очікування. Я був налаштований скептично, тому що навіть у простих змагальних завданнях часто потрібно не тільки реалізувати алгоритм, а й (а це найскладніше) його винайти. AlphaCode зумів виступити на рівні нового перспективного конкурента. Я не можу дочекатися, щоб побачити, що чекає ШІ попереду!», – заявив засновник Codeforces Майк Мірзаянов.

Загалом ШІ AlphaCode перебуває приблизно на рівні середнього програміста. Незважаючи на те, що цей результат далекий від перемоги в конкурсах, можна вважати, що це вагомий стрибок у можливостях розв’язання проблем штучного інтелекту.

Розробники виклали свою роботу та результати на GitHub, щоб і далі розвивати нейромережу AlphaCode і розв’язувати проблеми, які зараз є.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь