Спецпроєкти

Сповіщення про кредити в застосунку «Дія» запобігли понад 700 випадкам шахрайства


Push-сповіщення про зміну та перевірку кредитної історії в застосунку «Дія» запобігли понад 700 випадкам шахрайства.

Про це повідомили в Мінцифрі.

Подробиці

Push-сповіщення про зміну та перевірку кредитної історії в застосунку «Дія» працюють уже місяць. За цей час користувачі отримали 3,3 млн таких сповіщень:

  • 2,2 млн з них стосувалися перевірки кредитної історії для видачі кредиту;
  • понад 1 млн сповіщень стосувалися саме взяття кредиту;
  • 57 тисяч були про оформлення кредитних карток.

За цей час Українське бюро кредитних історій зафіксувало 795 звернень та зупинило видачу більш ніж 20 незаконних кредитів. Користувачі «Дії» отримали консультацію і змогли самотужки запобігти шахрайству.

«Такі цифри підтверджують, що послуга була дуже необхідною для українців. Адже вона допомагає вчасно дізнаватися про подібні ситуації, зупиняти їх та зберігати кошти. А завдяки цифровим інструментам та послугам ми можемо захищати українців», – заявили в Мінцифрі.

Як це працює?

  • Якщо в «Дії» надійде сповіщення про новий кредит, а ви його не відкривали, то можна відразу із застосунку перейти за посиланням до Українського бюро кредитних історій та написати скаргу.
  • Якщо ж ви побачите сповіщення, що хтось перевіряє вашу кредитну історію, щоб відкрити новий кредит, ви зможете швидко зреагувати та зв’язатися з установою для скасування.

Таким способом вдасться зменшити кількість шахрайських випадків та захистити кошти українців.

Для того, щоб функція працювала, застосунок оновлювати не потрібно. Послугу можна увімкнути або вимкнути в налаштуваннях.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь