Спецпроєкти

Український фільм «Крихка пам’ять» отримав відзнаки на двох міжнародних кінофестивалях


Світова прем’єра повнометражного дебюту режисера та кінооператора Ігоря Іванько «Крихка пам’ять» відбулась наприкінці травня на міжнародному конкурсі 62-го Краківського кінофестивалю. Там фільм отримав спеціальну відзнаку журі.

Стрічка «Крихка пам’ять» також була представлена у міжнародному конкурсі на Docaviv – головному ізраїльському кінофестивалі документалістики, де отримала почесну відзнаку.

Про стрічку

«Крихка пам’ять» розповідає про дідуся режисера, Леоніда Бурлаку. Він був відомим кінооператором та працював на Одеській кіностудії.

За свою кар’єру Бурлака зняв 30 повнометражних фільмів, найвідомішим з яких стала кінострічка «Місце зустрічі змінити не можна». Через хворобу Альцґеймера герой стрічки почав втрачати пам’ять. У цей самий час його онук, також кінооператор, випадково знаходить фотоархів діда часів його молодості.

Ігор Іванько сканує пошкоджені старі плівки та досліджує минуле свого діда.

«Окрім особистої теплої лінії відносин між дідусем та онуком, ліній збереження особистої та колективної пам’яті, однією з провідних  ліній нашого фільму “Крихка пам’ять” є підняття питання сили впливу радянської пропаганди, що і є першоджерелом подій, які відбуваються в нашій країні з 2014 року. Сподіваємося, що дуже скоро не тільки добрі новини, але і сам фільм дійде до українського глядача», — коментує продюсерка фільму Олександра Братищенко. 

До продюсування проєкту також долучились сам Ігор Іванько, креативна продюсерка Марія Пономарьова та словацький копродюсер Петер Керекеш.

Творча група:

Оператори: Ігор Іванько, Леонід Бурлака, Ілля Єгоров
Режисер монтажу: Ігор Косенко
Звукорежисерка: Каріна Режевська
Композитори: Микита Моісеєв та Marec Piacek

Вже сьогодні, 16 червня, фільм виходить в прокат у  Словаччині. Дистриб’ютором є компанія FilmTopia.

Також невдовзі «Крихка пам’ять» візьме участь у ще одному престижному заході – кінофестивалі у Шеффілді. Sheffield DocFest вважається третім за величиною фестивалем документального кіно у світі. Стрічка увійшла до програми Memories.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь