Спецпроєкти

Нестримний дух: історії українців, які зробили патріотичні татуювання


Бути справжнім українцем – це велика гордість. Саме тому до Дня Незалежності Nemiroff та bit.ua підготували особливий подарунок – можливість отримати патріотичне татуювання. Розіграш тату є частиною благодійної кампанії, в межах якої вийшла лімітована серія Nemiroff Особлива. Усі кошти від продажу серії підуть на лікування та реабілітацію незламних героїв-захисників та мирних жителів України.

Троє наших героїв дуже різні, та всіх об’єднує неординарність, сміливість, нескінченна віра в нашу перемогу і, звісно, любов до країни. Втілити їх мрії про тату допомогла майстриня Дар’я Криж – засновниця салону Daria Kryzh Tattoo and Arts. Ось історії людей, які тепер мають патріотичні татуювання:

«Я завжди усвідомлював себе українцем»

Історія Жені

Перший герой проєкту Женя родом зі Стаханова (Луганська область), більшу частину життя провів у Хмельницькому, а три роки тому переїхав до Києва з родиною. Він з тих людей, кому вдалося здійснити дитячу мрію – для нього цією мрією була журналістика. 

Я починав працювати ведучим різних заходів, потім вів ранкову передачу на місцевому телебаченні, а згодом – став спортивним і політичним журналістом. Мене завжди тягнуло до журналістики – саме до роботи на телебаченні. Я комфортно почуваюся на великих сценах та у прямих етерах.

Патріотом Женя є з малих років. Він розповідає, що разом з батьками був активним учасником Помаранчевої революції – тоді йому було всього 14.

Я завжди усвідомлював себе українцем. З дитинства ненавидів совок, як і мої родичі. Мій дідусь не був комуністом, мій тато не був піонером і через це не отримав золоту медаль. Любов до України в мене родом з дитинства, з віком ти вже відчуваєш її як поклик предків, як генокод.
З початком повномасштабної війни Женя не планував нікуди їхати, хоча можливість була – разом з дружиною він виховує трьох маленьких доньок. Зараз він працює віддалено і доглядає за дітьми. 

01/4

У мене була така позиція, що я нікуди не поїду. Обговорили з дружиною, що залишаємося.

В перші дні я був біля військкомату, але тут спрацювала історія з багатодітністю, і мене відклали в запас. Та я розумів, що хочу залишатися в Україні, робити тут щось корисне.

Ідею татуювання Женя виношував вже більше місяця, тож зрадів, коли з’явилася можливість бажання втілити в життя. Патріотичне татуювання для нього – це можливість висловити любов до рідної країни.

Я хочу жити в Україні. Не хочеться історію предків і їхню боротьбу за Україну завершувати своїм виїздом за кордон.

Коментар майстрині тату: Тризуб і елементи національного коду, зашифрованого у вишиванці – це цікаве поєднання, якщо його масштабувати. 

«Українці – це найсильніша духом нація, яку просто так не зламати»

Історія Тетяни

Друга героїня проєкту, Тетяна, родом з Чернігівської області і давно живе в Києві з родиною.

Жінка більше десяти років виготовляє авторські інтер’єрні ляльки. На перший день народження її дочці подарували ляльку – не надто якісну, і Тетяна подумала, що може робити іграшки значно кращі від цієї. Заняття їй сподобалося, і за якийсь час жінка перетворила хобі на справу, яка ще й приносить прибуток.

З початком повномасштабної війни роботи стало менше, але Тетяна швидко адаптувалася до нових реалій. Зараз в неї, наприклад, замовляють ляльки-мотанки з-за кордону.

Сама Тетяна за кордон їхати не збиралася і не думала про це навіть в перші дні війни. 

Коли почалася повномасштабна війна, я сказала чоловіку, що ми нікуди не їдемо, лишаємося вдома.

Тетяна не приховує – в перші дні та місяці було страшно, не було зрозуміло, що відбуватиметься далі. Втім, навіть з Києва, де тоді було дуже небезпечно, родина не поїхала.

Після 24 лютого Тетяна, яка більшу частину життя говорила російською, перейшла на українську – пояснює, що це для неї принципова позиція. Так само українською зараз спілкуються чоловік і донька жінки, які теж раніше розмовляли російською.

01/4

Ще одним способом висловити свої почуття до України для Тетяни стало патріотичне татуювання. Взагалі нових тату жінка не планувала, бо вже мала кілька і хотіла на них зупинитися – але коли випав шанс зробити малюнок на тілі в синьо-жовтих кольорах, вона ані секунди не вагалася.

Татуювання з назвою держави – це про любов до моєї країни. Українці – це найсильніша духом нація, яку просто так не зламати.

Коментар майстрині тату: Обраний Тетяною шрифт ми поєднали з моїм зображенням квітки. Слово «Україна» та абстрактне зображення квітки у блакитному і жовтому сформували ідеальну композицію.

«В Україні зараз Бог – це ЗСУ»

Історія Антона

Киянин Антон понад 10 років працює журналістом. Від початку війни він займається волонтерством. В березні-квітні він збирав і розвозив гуманітарну допомогу – їжу, одяг, медикаменти тощо – в Києві та Київській області для тих, хто цього потребував.

У травні Антон разом з братом Михайлом почав виготовляти павербанки з акумуляторів одноразових електронних цигарок. 

Ідея прийшла зненацька: брат приніс одноразові електронні цигарки для підзарядки, я їх розібрав і побачив літій-іонні акумулятори, які використовують у різноманітній техніці. Подумав, що їх можна використовувати у павербанках, які нескладно виготовляти, до того ж вони необхідні солдатам на фронті. Спробував зробити декілька екземплярів, вони чудово себе продемонстрували у роботі. Так налагодили виробництво.

Загалом виготовляю павербанки ємністю від 8 000 – 10 000 mah. Корпуси для них інколи купляю, інколи друкую самостійно на 3D-принтері. 

Тема з павербанками дуже сподобалася багатьом, тому наразі Антон консультує щодо їх виготовлення студентів з організації RePower, які зараз намагаються домовитися про пауери з Фондом Притули.

Також чоловік робить різні електронні пристрої для військових – наприклад, детектор радіохвиль для пошуку маячків, венсканер – для просвічування шкіри і пошуку судин. 

01/4

Антон каже, що з початком повномасштабної війни люди стали дійсно відчувати себе українцями, згуртувалися і допомагають один одному як ніколи. 

Щоб запам’ятати цей важкий, але визначальний момент в особистому житті та історії України, Антон вирішив зробити патріотичне татуювання. Для увічнення спогадів він обрав зображення Святої Джавеліни з автоматом в руках.

Свята Джавеліна є мемною, це панкове зображення, яке загалом демонструє, що в Україні зараз Бог – це ЗСУ.

Коментар майстрині тату: Це зображення – і звернення до віршів Жадана, в яких «архангели з грізними позовними», і оберіг.

Ми вдячні героям проєкту, які горді бути українцями. Кожен з них робить свою справу на власному фронті – тож попереду на Україну чекає велике майбутнє. Ми обов’язково переможемо та станемо ще сильнішими.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram