Спецпроєкти

Два корпуси Довженко-Центру збираються приватизувати: що про це відомо


Держкіно дало згоду на приватизацію двох корпусів Довженко-Центру. Про це повідомляє Довженко-Центр у фб.

У Центрі пояснюють, що згоду на приватизацію ухвалили ще 6 вересня, а відомо про це стало тільки нещодавно з листа Фонду Держмайна.

«Виставлені на приватизацію корпуси роками приносили в державний бюджет надходження від оренди. Частина із них спрямовувались на утримання і поліпшення стану будівлі та обладнання Довженко-Центру, створення фондосховищ, поповнення колекцій, забезпечення гідних умов роботи, популяризацію мистецтва кіно через книги, виставки, кіноперформанси, покази тощо. Якщо раніше ми не могли зрозуміти суть цієї “реорганізації”, то наразі, у супроводі мопедних звуків та вибухів за вікном, ситуація починає набирати прозорості», – коментують ситуацію в Довженко-Центрі.

Передісторія

Нагадаємо, у серпні Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. У центрі заявили, що де-факто це означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року зберігає, досліджує і популяризує українське кіно.

Згідно з тодішнім наказом Держкіно центр мав передати усе своє майно та фільми з колекції до «Наукового центру кінематографії України» – держустанови, основним видом діяльності якої, за даними ЄДРПОУ, є «вища освіта». Центр заснували у 2011 році, за часів правління Януковича.

Представники Довженко-Центру пояснювали, що відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає «де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо».

Згодом на сайті Кабміну з’явилася петиція з вимогою скасувати реорганізацію центру, яка набрала потрібну кількість підписів – понад 25 тисяч. У відповіді Кабміну йшлося, що Довженко-Центр є неприбутковим підприємством, і «задля виходу з кризової ситуації» ухвалене рішення  реорганізувати Центр з утворенням держпідприємства «Українська анімаційна студія».

Також йдеться про передачу повноважень щодо архівування фільмів та копій до «Наукового центру кінематографії України».

У Довженко-Центрі заявили – відповідь Кабміну повторює «усі маніпулятивні тези Держкіно» – і додали, що керівництво Держкіно має піти у відставку.

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 9000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь