Спецпроєкти

В Україні створять експертну групу з захисту культурної спадщини


26 жовтня в Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція «Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація» за участю вітчизняних і міжнародних експертів. 

Організаторами виступили Департамент охорони культурної спадщини КМДА, КНМЦ та ГО «Альянс реставраторів історичних будівель України».

Учасники заходу вирішили створити експертну робочу групу, в яку увійдуть: спеціалісти у сфері охорони культурної спадщини, правозахисники, архітектори, реставратори, археологи та представники громадськості. 

За даними Катерини Чуєвої, заступника міністра культури та інформаційної політики України, у результаті воєнних дій пошкоджено близько 1 тис. об’єктів культурної спадщини та зафіксовано 550 воєнних злочинів російських військ. Наразі відсутня достовірна інформація про стан об’єктів культурної спадщини, розташованих на тимчасово окупованих територіях.

Від міжнародної спільноти на конференції поділились досвідом спікери від ЮНЕСКО, штаб-квартири Ради Європи, ALIPH Foundation (Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів) та представники Польщі, Грузії, Німеччини та Іспанії.

Раніше ми писали, що за 100 днів війни російські війська зруйнували 370 пам’яток культурної спадщини.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь