Спецпроєкти

Нова Зеландія заборонила куріння для наступних поколінь. Це перша країна у світі, що ухвалила такий закон


Нова Зеландія запровадила постійне підвищення віку куріння, щоб не дозволити продавати и особам, які народилися 1 січня 2009 року або пізніше.

Помічниця міністра охорони здоров’я Айша Верралл під час ухвалення закону у вівторок заявила:

«Тисячі людей житимуть довше, стануть здоровішими, а система охорони здоров’я зекономить 5 мільярдів доларів, оскільки не доведеться лікувати хвороби, спричинені курінням: наприклад численні види раку, інфаркти, інсульти, ампутації».

Як у Новій Зеландії боряться з курінням?

Нова Зеландія є першою країною в світі, яка запровадила щорічне підвищення віку куріння.

Закон супроводжуватися низкою заходів, щоб зробити куріння менш доступним. Серед них:

  • різке зниження дозволеної кількості нікотину в тютюнових виробах;
  • примусовий продаж їх лише у спеціалізованих тютюнових магазинах, а не в магазинах і супермаркетах.

Кількість магазинів, яким законно дозволено продавати сигарети, скоротять з 6000 до 600 по всій країні.

Закони пройшли остаточне читання у вівторок увечері та набудуть чинності у 2023 році, оскільки Нова Зеландія намагається досягти своєї мети зробити країну «вільною від тютюнового диму» до 2025 року.

Втім, нові закони не обмежуватимуть продаж електронних сигарет, тож деякі жителі Нової Зеландії перейшли з сигарет на вейпи.

Дані, оприлюднені в листопаді, показали: кількість людей, які курять щодня, впала до 8% проти 9,4% минулого року, що є найнижчим показником з початку обліку. А от зростання кількості щоденних користувачів вейпа було значним: 8,3% дорослих зараз вживають вейп щодня порівняно з 6,2% минулого року.

Раніше ми розповідали, що в Україні з 11 липня набув чинності антитютюновий закон. Його мета – зменшити привабливість тютюнових виробів, захистити довкілля від впливу диму, викидів від е-сигарет тощо.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь