Спецпроєкти

Оксфордський словник назвав словом року вислів «режим гобліна» – що це означає?


Оксфордський словник англійської мови обрав головним словом 2022 року вислів goblin mode, або «режим гобліна». Про це повідомляють на сайті словника.

Деталі

Сленговий вислів «режим гобліна» використовують для позначення поведінки, зосередженої на потуранні своїм бажанням, лінощам, неохайності та жадібності. Такі дії можуть поєднуватися з запереченням соціальних норм чи відкиданням очікувань.

Вислів не новий – вперше він зʼявився у Twitter ще у 2009 році. Популярності фраза знову набула в лютому 2022-го – тоді багато країн послабили ковідні обмеження і люди стали частіше виходити з дому.

Друге місце Оксфордський словник англійської мови надав слову «метавсесвіт»  – це гіпотетичне середовище віртуальної реальності, в якому користувачі взаємодіють з аватарами одне одного. На третьому місці – гештег #IStandWith – «Я підтримую».

У 2021-му словом року за версію Оксфордського словника стало Vax – вакцина, вакцинація.

За версією словника Collins, головне слово 2022 року – це «пермакриза». Слово описує життя в період війни, інфляції та політичної нестабільності. Воно «підсумовує, наскільки справді жахливим був 2022 рік для багатьох людей», пояснює голова Collins Learning Алекс Бікрофт.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь