Спецпроєкти

До 300-річчя від Дня народження: Etnodim презентував вишиванку Bayka, присвячену Григорію Сковороді


До 300-річчя з Дня народження філософа, поета і педагога Григорія Сковороди бренд традиційного українського одягу Etnodim презентує вишиванку Bayka. Вишиванка оздоблена орнаментами, створеними на основі творчості видатного українця.

Подробиці

Працюючи над створенням вишиванки, Etnodim звернулися до художниці Лілії Петрової із пропозицією створити орнаменти на основі досліджень українського літературознавця й письменника Леоніда Ушкалова.

Мисткиня надихнулась декількома образами із трактату Сковороди «Книжечка, що називається Silenus Alcibiadis, тобто ікона алківіадська (Ізраїльський змій)» про пустельника і птаха.

«Птах» – це істина, яку ловлять без надії колись упіймати. Окрім птаха, на вишиванці зображені шовкові вузли-лабіринти, що символізують пізнання природи речей. Основні образи на вишитій сорочці – правда, початок і абсолют.

Вишиванка Bayka, пояснюють у компанії, це спосіб вшанувати пам’ять філософа та подяка за ту культурну спадщину і мудрість, яку він залишив українцям і всьому світу.

Сорочка доступна до придбання на сайті Etnodim, а також у київському магазині бренду. 

Раніше ми розповідали, що до 300-річчя Григорія Сковороди Нацбанк вводить в обіг монету, присвячену українському філософу. От який вигляд має монета.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь