Спецпроєкти

До 300-річчя Григорія Сковороди Нацбанк вводить в обіг монету, присвячену українському філософу


До 300-річчя Григорія Сковороди Нацбанк вводить в обіг монету, присвячену українському філософу. Про це повідомляють в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Подробиці

Номінал монети «Сад божественних пісень» – 20 гривень.

На аверсі монети – символічний стилізований фонтан, який наповнює водою різні посудини, метафори людини та людської душі. Кожна посудина має різний об’єм, але отримує достатньо води для свого наповнення. Це є пластичним втіленням графічного малюнка Г. Сковороди «Нерівна всім рівність…». Над життєдайним фонтаном «проростають райські» дерева, що формують сад божественних пісень, навколо яких «розтікаються» рядки зі однойменної збірки філософа.

На реверсі монети – метафорична композиція: під деревцем вишні – юнак, який грає на сопілці, поряд – розкрита книга, символічний світ Г. Сковороди; навколо – дзеркальні символічні постаті, що намагаються ухопити філософа, та напис «Світ ловив мене та не спіймав».

Раніше ми повідомляли, хто увійшов до переліку найвидатніших українців всіх часів згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь