Спецпроєкти

Довідка про нерухомість за п’ять секунд: «Дія» повернула популярну послугу


На порталі «Дія» повернули довідку з Державного реєстру речових прав, яка підтверджує, що ви є власником нерухомості. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Подробиці 

Після 24 лютого реєстри призупинили роботу в цілях безпеки та послуга була недоступна.  З травня реєстри відновили свою роботу. За цей час у Мінцифри покращили послугу – тепер довідку  можна отримати за 5 секунд. 

Довідка засвідчує, що ви власник нерухомості. Такий документ отримує понад 1 млн українців щорічно.  

«Наприклад, довідку можна замовити перед орендою квартири, щоб переконатися, чи дійсно ви знімаєте житло в реального власника. Також вона знадобиться для подальшої оцінки та відшкодування пошкодженого чи знищеного російськими окупантами майна», –  зазначив Федоров. 

Також в умовах війни довідка знадобиться для оцінки та відшкодування пошкодженого чи знищеного майна через російську агресію. 

Як отримати довідку

  1. Зайдіть на портал Дія та авторизуйтеся 
  2. Натисніть Послуги — Довідки та витяги — Довідка з Державного реєстру речових прав 
  3. Заповніть онлайн-форму, зазначивши один з критеріїв пошуку: ПІБ, серія та номер паспорта, кадастровий номер, адреса майна, реєстраційний номер 
  4. Сплатіть адміністративний збір 30 грн карткою на порталі 

 Запит на довідку про нерухоме майно опрацьовується 3-5 секунд, і вона одразу зʼявляється в розділі «Замовлені документи» на порталі Дія. 

Раніше ми повідомляли, що у застосунку «Дія» можна подати заявку на участь у програмі єОселя. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь