Спецпроєкти

Оновлення місця реєстрації та можливість видачі повісток в Дії – пояснення Мінцифри


Які послуги будуть доступні військовозобов’язаним  онлайн і чи видаватимуть повістки через «Дію», пояснив керівник із розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік у коментарі «Українській Правді». 

Подробиці 

Наприкінці грудня 2022 року Кабмін ухвалив постанову про організацію та ведення військового обліку. Згідно з нею в «Дії» має з’явитися новий сервіс – електронний військовий квиток.

Зміна місця реєстрації 

У випадку зміни адреси через «Дію» реєстр військовозобов’язаних автоматично отримає нові дані. Якщо людина хоче змінити місце проживання, то їй не треба зніматися з обліку, а потім оформлятися в іншому місці.

«Насправді нічого глобально не змінилося, крім відображення військового квитка. Стосовно правил військового обліку, головна зміна – це зміна місця проживання», – уточнив Мстислав Банік.

Послугу презентували 8 лютого, але вже з 24-го скасували, оскільки під час воєнного стану змінювати місце проживання можна тільки з дозволу військкомату.

Електронний військовий квиток

Мстислав Банік наголосив – Мінцифри запускає електронне відображення всіх документів і планує запуск електронного військового квитка. Але строки поки невідомі і це питання ще опрацьовується з Міноборони. 

Обмін даними між військкоматами та Єдиним реєстром

У Новому порядку передбачено обмін даними між Єдиним державним реєстром військовозобов’язаних, призовників та резервістів й іншими державними базами даних та реєстрами. За словами Мстислава Баніка, цей механізм уже працює.

Повістки у Дії

Повістки у «Дії» не видаватимуть. Також через портал не можна буде стати на військовий облік.

«Є установлений порядок видачі повісток військовозобов’язаним, він актуалізований і в тій нормативці, яка вийшла. Як бачимо, там питання “Дії” взагалі не стоїть», – уточнив Банік.

Раніше ми вже розповідали коли в Дії з’явиться електронний військовий квиток і чи надходитимуть повістки через застосунок.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь