Спецпроєкти

OpenAI роз’яснила, чому заблокувала ШІ-сервіс для українців


Лабораторія з досліджень штучного інтелекту OpenAI обмежила доступ до сервісу ChatGPT для українців, щоб не порушити світові санкції через анексію ОРДЛО і Криму в 2014 році. Про це повідомляє Forbes з посиланням на лист, який компанія направила Міністерству цифрової трансформації. 

Подробиці 

OpenAI – видавець популярного ШІ-сервісу ChatGPT – раніше заблокував доступ до своїх продуктів для українців. 

За час повномасштабного російського вторгнення компанія випустила дві новинки на штучному інтелекті – DALLE-2 та ChatGPT. Українці не можуть їх затестити з території своєї країни.

«З невідомих причин наші громадяни не можуть отримати доступ до передових технологій», – написав міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у листі до Грега Брокмана, президента OpenAI.

Представники компанії відповіли на лист та зазначили, що за умови існування дешевого класифікатора вони могли б переглянути політику. 

«Через санкції вони повинні блокувати ОРДЛО/Крим. Вони не знають, як їх відрізняти від клієнтів із решти України», – розповів заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

До цього лабораторія OpenAI не пояснювала, за яким принципом блокує доступ до своїх продуктів у різних регіонах. Так само не було інформації про умови розблокування. 

У попередньому матеріалі ми розповідали, що ChatGPT написав пісню у стилі Ніка Кейва. Співак наголосив, що вже десятки фанатів надсилали пісні «в його стилі», написані ChatGPT. Кейв вважає – ШІ «рухає нас до утопічного майбутнього або, можливо, до нашого повного знищення».

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь