Спецпроєкти

У Лондоні пролунають історії політичних в’язнів Криму


16 січня у Лондоні відбудеться документальний перфоманс «Крим, 5 ранку» режисерки Джозефін Бартон («Наш спів для Бабиного Яру»). Історії політичних в’язнів прозвучать від відомих митців з різних країн.

Перформанс пройде у театрі «Kiln», де збереться близько 250 глядачів. 

Подробиці 

«Крим, 5 ранку» — це документальний перформанс на основі п’єси українських авторок Наталки Ворожбит та Анастасії Косодій. Пролунають історії, написані на основі інтерв’ю з політв’язнями, журналістами та їхніми сім’ями. 

Почитати про героїв можна тут.

Участь у читаннях візьмуть:

  • Марія Романенко, українська журналістка та письменниця, 
  • Олександра Холл Холл, колишня Посол Великобританії у Грузії, 
  • Кристина Каталина, румунсько-німецька акторка і продюсерка, 
  • Лана Біба, шведсько-українська акторка та режисерка, 
  • Валід Елгаді, британсько-суданський актор і письменник, 
  • Лаура Ханна, британсько-єгипетська співачка, 
  • Калін Бло, актор.

Такод запланована пост-шоу розмова, в якій візьмуть участь головний редактор «Index on Censorship» Мартін Брайт, Рорі Фіннін з «Cambridge Ukrainian Studies», режисерки Джозефін Бертон та Олександра Холл Холл. До розмови в онлайн-режимі долучиться заступник генерального директора Українського інституту та співзасновник організації КримSOS Алім Алієв.

Раніше читання проходили у Берліні, Кельні, Варшаві та Києві. Дізнатися більше про проєкт на сайті Українського інституту. Деякі попередні вистави доступні до перегляду.

Раніше ми повідомляли, що Український інститут разом зі студією онлайн-освіти EdEra запускають безкоштовний онлайн-курс «Crimea: History and People». У ньому минуле і сьогодення півострову Крим розкривається через призму корінного народу України — кримських татар.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь