Спецпроєкти

Як оформити довідку про інвалідність чи продовжити її дію, якщо ви виїхали за кордон?


Міністерство охорони здоров’я України пояснило, як оформити довідку про інвалідність чи продовжити її дію для українців за кордоном.

Як оформити довідку про інвалідність за кордоном

За воєнного стану встановлення інвалідності або проведення медико-соціальної експертизи українців за кордоном медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) здійснюють екстериторіально і заочно.

Якщо ви перебуваєте за кордоном, надішліть необхідні медичні документи українською мовою своєму сімейному або лікуючому лікарю на території України для оформлення форми 088/о «Направлення на МСЕК».

Пакет документів розглядатиме лікарсько-консультативна комісія (ЛКК). За її рішенням вас скерують на медико-соціальну МСЕК для проведення експертизи і встановлення інвалідності.

Якщо ж ви не можете прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК закладу охорони здоров’я.

Експертизу здійснять за направленням ЛКК незалежно від того, де ви зареєстровані, проживаєте/перебуваєте.

Як продовжити дію довідки про інвалідність за кордоном?

Якщо термін довідки завершився, його автоматично вважають продовженим. Довідка залишається чинною на весь час дії воєнного стану на території України і впродовж пів року після його припинення/скасування.

Так само подовжується термін дії відсотків втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю.

Якщо ви маєте дитину з інвалідністю, що перебуває за кордоном і їй виповнилося 18 років, вона має пройти медико-соціальну експертизу на МСЕК, бо критерії інвалідності дітей різняться від критеріїв інвалідності дорослих.

Дитина має пройти обстеження за кордоном. Отримані медичні документи варто перекласти українською та відправити сімейному чи лікуючому лікарю в Україну. Спеціаліст оформить форму 088/о, а ЛКК направить документи на МСЕК.

Раніше ми повідомляли, що у ТРЦ Gulliver проведуть безкоштовні лекції про здоров’я.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь