Спецпроєкти

Зручне читання та змістовний пошук: «Вікіпедія» вперше за 10 років оновила дизайн – що змінилось


Інтернет-енциклопедія «Вікіпедія» отримала перше оновлення інтерфейсу десктопної версії сайту за останні десять років, повідомляє американська організація The Wikimedia Foundation.

Подробиці 

Оновлення доступне для 94% із понад 300 активних мовних версій онлайн-енциклопедії для всіх користувачів комп’ютерів. Інші версії будуть оновлені з часом.

Головні зміни:

  • покращений пошук, у якому тепер видно зображення зі статей та короткі описи;

  • перероблений зміст для зручного переміщення між розділами під час читання (зміст тепер ліворуч і не зникає під час прокручування);

  • оновлені інструменти для перемикання між мовами.

 

«Оновлений інтерфейс, який з’явився напередодні 22-го дня народження англомовної Вікіпедії, надає перевагу зручності використання та модернізує роботу “Вікіпедії”, щоб полегшити для всіх доступ, дослідження та обмін знаннями», – йдеться у пресрелізі оранізації.

Зареєстровані користувачі тепер постійно бачитимуть панель з найпопулярнішими функціями.

За 2022 рік  українську «Вікіпедію» переглянули понад один мільярд разів, що є абсолютним рекордом за весь час існування українського розділу енциклопедії.

Раніше ми розповідали про статті української «Вікіпедії» у 2022-му, що читали найчастіше. Найпопулярнішою у 2022 році стала стаття «російське вторгнення в Україну (2022)», яка отримала 3 715 590 переглядів.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь