Спецпроєкти

У Мінцифри закликають заборонити продаж гри Atomic Heart для користувачів з України


Мінцифра звернеться з офіційним листом до компаній Sony, Microsoft та Valve для заборони продажу гри Atomic Heart на території України. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Подробиці 

ЗМІ повідомляють, що розробка гри відбувалася за рахунок російських  підсанкційних грошей. 

«Так само ми закликаємо обмежити розповсюдження цієї гри в інших країнах через її токсичність, потенційний збір інформації даних користувачів і можливість передачі їх третім особам у росії, а також потенційне використання грошей, залучених з купівель гри, на ведення війни проти України», – зазначив Борняков. 

Про Atomic Heart: чому українська спільнота виступає проти поширення гри

21 лютого 2023 року російська студія Mundfish випустила гру Atomic Heart в жанрі пригодницького бойовика. Події її розгортаються в альтернативній реальності радянського союзу у 1930–1960-их роках. Головний герой гри – спецагент КДБ, якого уряд відправив розслідувати інцидент на виробничому підприємстві.

Гру розробляла студія Mundfish. На сайті студії зараз не значиться, що це російський геймдев-розробник, натомість йдеться, що її запустили у 2017-му на Кіпрі. Втім, ще кілька років тому Mundfish описувалася як російська геймдев-студія, що має офіс у москві. Після початку повномасштабного вторгнення компанія-розробниця переїхала на Кіпр, щоб уникнути санкцій проти рф. 

В Linkedin є профілі засновників студії: це Артем Галеєв, Роберт Багратуні, Олег Городішенін. Багратуні є екстопменеджером Mail.ru. Серед інвесторів Mundfish – китайська Tencent та російські GEM Capital та Gaijin Entertainment. GEM Capital — російський фонд, що раніше працював у доньці «Газпрому», компанії «Газэнергосеть». Інвестиції від них студія залучила у 2021 році.

Українська спільнота виступає проти поширення Atomic Heart. Серед аргументів проти – російські розробники, залучення коштів від російських компаній, романтизація радянського союзу та відсутність однозначної позиції засновників студії щодо російсько-української війни. Розробники блокують у Twitter користувачів, які просять пояснити ставлення до повномасштабного вторгнення. У грі також використовується саундтрек миколи баскова, який підтримує російську збройну агресію проти України.

Крім цього, згідно з політикою конфіденційності на сайті магазину компанії, студія збирає дані користувачів і може надавати їх російським державним органам, зокрема ФСБ.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь