Спецпроєкти

Настільний теніс: де пограти в Києві


Настільний теніс підкорив серця людей по всьому світу: понад 850 мільйонів осіб вважають його своїм видом спорту і кращим за всі інші. Це справжній відпочинок для душі та відмінний спосіб тримати в тонусі своє тіло. Настільний теніс включений до програми Олімпійських та Паралімпійських ігор. 

За тенісним столом змагаються юнаки та дівчата, проводять час люди похилого віку, батьки вчать своїх малюків, як правильно грати в настільний теніс. Усе, що ви хотіли знати про цей вид спорту – поговоримо про техніку, правила, цікаві факти, а також про те, де і як навчитися грати в настільний теніс у Києві.

Як грати в настільний теніс

Для гри знадобиться велике бажання, стіл, сітка, ракетки та м’ячі. 

Настільний теніс – спортивний вид змагань, у якому можна брати участь індивідуально або в дуетах – командно. Матч складається з непарної кількості партій – звичайно п’яти або семи. У 2001 році було затверджено нові правила, за якими кожна партія триває до 11 очок. До цього кожна тривала до 21 очка. Довгий варіант гри усе ще популярний на непрофесійному рівні. 

Настільний теніс 2 на 2 – це командна гра – між двома командами з двох гравців. Не має значення, хто відбиває чию подачу із пари. Головне – таки відбити.

Правила гри в настільний теніс

Правила гри в теніс настільний нескладні та досить зрозумілі. Головна мета – створити ситуацію, в якій супернику не вдасться відбити м’яча. Але для кращого розуміння процесу варто ознайомитися хоча б з основними. Отже, правила гри в настільний теніс:

 • хто буде подавати першим, визначає жеребкування;
 • партію складають розіграші, розіграш починається з подачі;
 • суперники чергуються на подачі кожні два рази (дві подачі робить один, дві – інший);
 • при подачі важливо, щоб м’яч спочатку вдарився об «свою» частину стола, перелетів через сітку, не зачепивши її та вдарився об стіл на боці суперника – за цих умов спернику треба відбивати;
 • той, хто приймає повертає м’яч назад на половину суперника, той, хто подає, знов відбиває його на бік того, хто приймає – і так буде тривати до першої помилки;
 • подача триває, поки хтось з тенісистів не помилиться – одна помилка дорівнює 1 очку на користь суперника;
 • тенісист здобуває очко, якщо суперник: не технічно подав м’яч або відбив його зльоту до того, як м’яч торкнувся ігрового поля, або не зміг прийняти м’яча, відбив м’яч за межі столу, торкнувся м’яча під час розіграшу або зачепив сітку чи стійку столу;
 • коли один із гравців набирає 11 очок, партія вважається виграною;
 • гра може складатися з різної кількості партій, про цю кількість варто домовитись на початку.

До речі, розміри стола для тенісу мають значення, як і розміри м’ячика або приміщення, де цей стіл стоїть. За правилами стіл повинен бути: 76 см у висоту (30 дюймів), 274 см (9 футів) у довжину і 154,5 см (5 футів) у ширину. Розміри сітки теж регламентовано: сітка має бути висотою 15,2 см (6 дюймів). Розмір м’яча – 40 мм у діаметрі, вага – 2,7 г. Він може бути жовтогарячого або білого кольору. Мінімальні розміри приміщення для 1 столу – 7,7 м на 4,5 м. Ракетки мають бути з резиновим покриттям. Вважається, що настільний теніс придумали англійці як альтернативу великому тенісу, тому розміри стола і вказують часто у футах. Є версія, що у «новий» теніс, на заміну великому тенісу, почали грати у приміщенні англійські колоністи на територіях Індії, Африки, аби згаяти час і при цьому сховатись від палючого сонця.

Чітко обумовлюються у настільному тенісі правила подачі:

 1. М’яч після подачі повинен вдаритись об стіл, відскочити та перелетіти сітку, не зачепивши її, а потім торкнутися столу на стороні супротивника. 
 2. Під час подачі тенісист зі своєю ракеткою повинен знаходитися за задньою лінією столу. 
 3. Подача є неправильною, якщо гравець не підкинув м’яча вертикально. 
 4. Якщо при подачі м’яч відскочив від столу на половині того, хто подає і зачепив сітку або стійки – проводиться переподача. Очко не зараховується. 
 5. Якщо після подачі м’яч не вдарився об стіл на боці того, хто подає або не вдарився об стіл на боці того, хто приймає, то зараховується очко.

Настільний теніс чи пінг-понг: у чому різниця

У народі за грою закріпилася ще одна назва – «пінг-понг». Потрібно визнати, що професійні гравці це не схвалюють: у настільного тенісу та пінг-понгу є принципові відмінності.

Завдання гравців в пінг-понгу – якомога довше утримувати м’яч у грі, зробити по ньому якомога більшу кількість ударів. А правила гри в настільний теніс передбачають, що суперника треба обхитрити – підкрутити м’яч, «повісити соплю», відбити агресивно чи різко – зробити все можливе, аби суперник не відбив і помилився. 

Дещо відрізняється сама техніка гри. Для настільного тенісу характерні стрімкі переміщення, атакуючі потужні удари, несподівані контратаки. Ця гра енергійна, вимагає ініціативи, спостережливості  та стійкої концентрації уваги. Заняття пінг-понгом відрізняються меншою стрімкістю. Все тому, що метою є необхідність зробити за одну подачу якомога більше ударів по м’ячу.

Різниця між настільним тенісом і пінг-понгом полягає ще і в інвентарі: грати в пінг-понг можна не всіма ракетками, а тільки «правильними» моделями. На них використовується наждачний папір. А ось правила гри в теніс настільний регламентують ракетки тільки з гумовим покриттям. 

Чому настільний теніс – хороший вибір

Для початку не потрібно вкладати великі гроші в інвентар і форму. Досить мати ракетки та м’ячики. Звичайно, для гри ще потрібен стіл. Але ця проблема вирішується дуже легко. Часто тенісні столи стоять просто у дворах багатоповерхівок. У наші дні місць, де пограти в настільний теніс в Києві та в інших містах країни вдосталь. 

Настільний теніс позитивно впливає на здоров’я. М’язи стають більш пружними, а тіло – витривалим і спритним. Регулярні заняття тенісом мають сприятливий вплив на серцево-судинну систему і дихальний апарат. Гра розвиває координацію рухів: потрібно встигати відбивати м’яч, а для цього без точних і скоординованих рухів всього тіла просто не обійтися.

Як навчитися грати в настільний теніс

У будь-якій справі головну роль грає практика. Тому, щоб стати докою в настільному тенісі, потрібно ознайомитися з правилами гри, придбати ракетку і м’ячі і йти туди, де можна пограти в настільний теніс. У Києві, та й в інших містах України, з легкістю можна знайти столи для тенісу, які здаються в оренду погодинно. 

Відсутність напарника також не є приводом відмовляти собі в задоволенні, тому як грати в настільний теніс одному теж можливо. Для реалізації плану потрібно тільки посунути стіл до стіни або на іншій стороні столу поставити щит-відбивач. 

Настільний теніс Київ

Де в Києві пограти в настільний теніс? Якщо вам не пощастило мати просто у дворі під деревом стіл для гри в настільний теніс. То  пограти можна у численних професійних клубах. У таких клубах можна відвідувати заняття і навіть займатися з тренером на регулярній основі. Ми навіть склали список, де можна безкоштовно пограти в настільний теніс в Києві.

На правому березі:  на Соломянці, на Лук’янівці у клубі «Старт», у Шевченківському районі тут, на Подолі в клубі «Майстер» або в клубі «Гурман», на Борщагівці у клубі «Покоління», на Академмістечку в «Академіку». Просто неба безплатно: тут, тут, і тут.

Або якщо ваш запит «настільний теніс київ лівий берег», тоді радимо: клуб Table Tennis на Перова, клуб «Ракета» на Березняках або клуб на Ахматової. Щоб пограти в настільний теніс на лівому березі столиці можна ще відправитись на станцію метро «Гідропарк», тут видають під заставу і ракетки, і м’ячики. Крім Гідропарку просто неба ще є столи безплатно на Лівобережці отут.

Зіграти кілька партій в настільний теніс в центрі Києва можна скоріш за все у своєму офісі, принаймні так роблять багато наших знайомих – нам відомо про столи в офісах у «Гулівері», «Арені» та «Парусі». Спеціальних спортивних приміщень чи клубів ми не знайшли, на жаль. Проте у центі є кілька спеціалізованих магазинів з інвентарем для настільного тенісу: тут і тут.

Настільний теніс – ненудний, динамічний та цікавий. Він може стати чудовим способом перезавантажитися та привести в тонус своє тіло і думки. Варто тільки спробувати.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь