Спецпроєкти

Нотр-Дам планують відкрити для відвідувачів наприкінці 2024 року


Собор Паризької Богоматері буде відкритий для відвідувачів наприкінці 2024-го – через п’ять років після пожежі, внаслідок якої обвалився його культовий шпиль та дах. Про це повідомляє видання ARTnews з посиланням на французську муніціпальну владу.

Подробиці

Реконструкцію культурної памятки розпочали у квітні 2019 року. Через локдаун, археологічні знахідки під фундаментом церкви та суперечливий план модернізації ремонтні роботи було призупинено і відновлено тільки минулого року.

Проєкт реконструкції оцінюють $865 мільйонів.

«Нагляд за реставрацією доручено архітектору Філіпу Вільньову», – йдеться в заяві Паризького туристичного офісу, додаючи, що «загальний принцип полягає в тому, щоб відновити собор ідентично, включно зі шпилем».

Новий інтер’єр може включати твори мистецтва 20-21-го століть, які будуть представлені поряд з творами старих майстрів з колекції собору. Також  планують перепланувати сам храм, щоб збільшити простір для відвідувачів.

Раніше ми розповідали, що американський художник Біллі Фонтана встановив датчик на старий дзвін у Нотр-Дамі в Парижі, який постраждав під час пожежі у 2019 році.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь