Спецпроєкти

У програмі фестивалю короткометражного кіно у Венеції – російські фільми. Автори та знімальна група, вірогідно, підтримують війну в Україні


13 років поспіль Університет Ca’ Foscari організовує Фестиваль короткометражного кіно, який цьогоріч серед 3000 фільмів обрав три російських. Українка Анастасія Чайковська – студентка венеціанського університету – разом з однодумцями провела розслідування щодо зв’язків авторів та знімальної групи фільмів з кремлем. 

Результати

Режисерка фільму представляє Moscow Film School. На сайті школи публічно вказано, що їхні студенти працюють на відомих російських пропагандистських каналах. 

Актори та продюсерка фільму, згідно зі скрінами з їхніх соцмереж, публично підтримують публічно війну та співпрацюють з пропагандистами. Один з акторів на своїй сторінці вк організовує збори бойовиків лнр та закликає вбивати українців.

01/6Примітка. Редакція bit.ua дослідила сторінки цих російських діячів в Instagram і Fb і не знайшла жодної згадки повномасштабної війни.

За даними ГУР, Самвел Карапетян – прокремлівський бізнесмен, власник компанії «ташир холдинг» пов’язаної з «газпромом». Він є одним зі спонсорів російської агресії проти України. Його син одружений на режисерці цього фільму Саломе Кінцурашвілі.

Реакція представників фестивалю

  • Анастасія звернулась до кураторки фестивалю, професорки Марії Роберти Новіелі, з проханням виключити фільми з фестивалю або вказати, що школи які вони представляють пов’язані з державними органами рф. 
  • Під час особистої розмови Новіелі, за словами Анастасії, порівняла війну в Україні з війнами по всьому світу і зазначила, що не можна забороняти російську культуру та відхилила будь-які пропозиції.

Після Анастасія  разом з українським пабліком в Instagram, що публікує новини італійською, підготували спільні пости, які почали розповсюджуватися та привертати увагу спільноти. Пізніше журналіст Corriere della sera висвітлив деталі події у статті

21 березня університет Ca’ Foscari відповів та виразив підтримку Україні. Водночас в закладі зазначили – після повторного перегляду фільмів ознак пропаганди там не виявили. 

Цьогоріч фестиваль короткометражного кіно у Венеції триватиме з 22 по 25 березня. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь