Спецпроєкти

«Свято»: у Музеї Івана Гончара стартує виставка українського та кримськотатарського традиційного одягу


Сьогодні, 18 травня, до Міжнародного дня музеїв та Всесвітнього дня вишиванки, Музей Івана Гончара відкриває проєкт «СВЯТО» – виставку українського та кримськотатарського традиційного одягу, повідомляє пресслужба події. 

Подробиці 

Місія події – презентувати предмети одягу не лише як  етнографічний матеріал, а як самодостатню цінність поза простором та часом, що трактує свято мовою народного вбрання. 

«Спілкуючись з нашою спадщиною, за якою стоять життя багатьох поколінь українців, ми стаємо ментально більш сильними, єднаємось довкола спільних цінностей з різними поколіннями» – зазначив куратор виставки Петро Гончар.

Одяг представлений з приватних колекцій Валерія Афанасьєва, Ігоря Перевертнюка, Богдана Петричука, Олени Скрипки, Рустема Скибіна, Володимира Щибрі. На виставці будуть представлені зразки святкового вбрання з Полтавщини, Київщини, Слобожанщини (Харківської, Сумської, Луганської та Донецької областей), Чернігівщини, Полісся, Гуцульщини, Покуття, Буковини, Поділля та Криму.

Вхід на відкриття виставки вільний. Придбати квитки на екскурсії та зареєструватися можна за посиланням

Графік роботи: з вівторка по неділю з 10:00 до 18:00

Виставка триватиме з 18 травня до 31 серпня 2023 року.

Раніше ми розповідали, що бренд верхнього одягу і аксесуарів S-cape створив серію дизайнерських патчів Sila Ptakha, створену за мотивами зразків вишивки з фондів Музею Івана Гончара.

Фото: Музей Івана Гончара

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь