Спецпроєкти

В яких областях України продають найбільше квартир і відновлюють будівництво – статистика


Продажі нерухомості на первинному ринку минулого року зменшились у 8-12 разів, а на вторинному ринку – утричі, відповідно до дослідження, проведеного ЛУН.

У дослідженні йдеться, що за оцінками продажів, зібраними шляхом опитування девелоперів, продажі на первинному ринку зменшилися у 2022 році у 8-12 разів порівняно з 2021 роком.

За даними Міністерства юстиції, продажі на вторинному ринку протягом року війни скоротилися утричі. У 2022 році на вторинному ринку було продано приблизно 100 тисяч квартир – в порівнянні з 320 тисячами у 2021 році.

На травень 2023 року, порівняно з довоєнним рівнем, понад 90% житлових комплексів у західних регіонах України відновили продажі квартир у новобудовах.

У Києві продажі відкрили 79% житлових комплексів. Крім того, продажі вже відновилися у 36% запорізьких житлових комплексів, незважаючи на близькість до зони активних бойових дій, у 26% харківських житлових комплексів та у 71% дніпропетровських житлових комплексів.

Продажі в Херсонській області поки не відновилися.

У ЛУН пояснюють, що йдеться про житлові комплекси, які продавали квартири до 24 лютого 2022 року, де вже були угоди про продаж або які заявили на своїх ресурсах про відкриття продажу.

Зараз відновили будівництво 54% київських житлових комплексів, 32% запорізьких, 17% харківських і 71% дніпропетровських. У Херсонській області відновлення будівництва ще не відбулося.

Раніше ми розповідали, як за останній рік змінився попит на ринку нерухомості.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь