Спецпроєкти

«Марія малює»: Український Дім презентує 100 невідомих творів Примаченко


Український Дім презентує унікальний проект «Марія малює», де представлять 100 творів Примаченко, які раніше ніколи не були показані громадськості. Відвідувачі зможуть побачити картини з приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица.

Проєкт «Марія Малює» отримав свою назву на згадку про альтруїстичний світогляд художниці. Головним слоганом виставки став вислів самої художниці: «Щоб люди жили, як квіти цвіли».

«Ми підготували цей проект з особливим настроєм і розумінням значення опори, землі, коріння, чогось надзвичайно рідного, що так потужно промовляє з картин Марії Примаченко. Ця виставка глибоко співвідноситься з нашим баченням актуалізації шарів і феноменів українського мистецтва. “Про_Українське”», – зазначила директорка Українського Дому Ольга Вієру.

Багато робіт виставки відображають реакцію художниці на пережите: війну, загибель коханого на фронті, окупацію, бої за Київщину та післявоєнні скрутні часи, а також Чорнобильську трагедію. Після війни Марія на 10 років припинила малювати, але згодом повернулася до творчості, бо для неї це був спосіб існування.

У межах виставки буде проведена публічна освітня програма, включаючи лекції, обговорення та майстер-класи, спеціально розроблені для проєкту.

Куратори: Едуард Димшиц, Тетяна Волошина.

Відкриття: 6 липня о 18:00

Вхід на відкриття вільний

Графік роботи:

Вт-Нд, 11:00-19:00, понеділок вихідний.

Вартість квитків:
повний – 100 грн,
пільговий – 50 грн (для школярів та студентів).

Вхід вільний для: пенсіонерів, дітей до 7 років, людей з інвалідністю 1-2 групи, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників бойових дій, учасників АТО та членів їх родин, військовослужбовців строкової служби, працівників музеїв, членів Національної спілки художників України, власників членських карток CIMAM, ICOM, AICA (за наявності дійсних посвідчень). 

Раніше ми повідомляли, що на ВДНГ відновлять знищену мозаїку з зображенням пожежників.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь