Спецпроєкти

Незабаром вийде комікс «Щоденники війни» – як на нього реагують в українській спільноті


22 серпня, німецько-американська авторка та ілюстраторка Нора Круґ видає комікс «Щоденники війни: дві візуальні розповіді з України та росії» (Diaries of War: Two Visual Accounts from Ukraine and russia). 

Подробиці

Книга побудована на тому, що Нора Круґ у перші дні повномасштабної війни звʼязалася з українською репортеркою та російським ілюстратором і листувалася з ними протягом року. 

01/3

Видання вже викликало дискусію в соцмережах:

В Україні попередню книжку Нори Круґ «Вітчизна» видавало видавництво «Видавництво». Наразі команда так відреагувала на новий комікс ілюстраторки:

«Ми далеко не в захваті, нам боляче і прикро, що весь активізм Нори (а вона багато робила і робить для України) напоровся на її тотальне нерозуміння, що не можна ставити жертву поруч із ґвалтівником і вважати це конструктивом», – йдеться у повідомленні. 

Перекладачка Ярослава Стріха поділилась, що дещо стурбована змістом книжки: 

«Може, як дайджест новин це ок, але якщо видавати такі перемальовки книжкою для вічності, то це видається стерв’ятницьким паразитуванням на українських травмах», – зазначила вона. 

Стріха додає, що ілюстратор у книзі є чудовим прикладом того, що не так з так званими «хорошими росіянами». Вона опублікувала великий огляд на комікс зазначаючи, що «Щоденники війни» демонструють, як людина, яка не підтримує вторгнення, відтворює наративи роспропаганди про України, тому що не занурюється у контекст подій. 

«Я сподіваюся, що західні читачі побачать абсурдність позиції “о, тут жертви і українці, і росіяни”, закладеної в композиції коміксу, коли російський кореспондент скаржиться на те, що не може купити Nintendo і має обмежений вибір собачого корму, поруч з українською кореспонденткою, яка оплакує загибель своїх друзів і розповідає про масові вбивства мирних жителів», – зазначає Ярослава.

Раніше ми розповідали, що влітку презентують перший у світі комікс про борщ. Комікс вже можна передзамовити на сайті видавництва «Видавництво».

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь