Спецпроєкти

У Держкіно спростували розслідування проєкту «Схеми» про видачу прокатних посвідчень компанії роспродюсера


У Держкіно заявили, що журналісти проєкту «Схеми» нібито спотворили інформацію про видачу прокатних посвідчень компанії російського продюсера Федора Бондарчука. Про це йдеться у заяві на офіційному сайті відомства.

Подробиці 

У розслідуванні проєкту «Схеми» зазначається, що Держкіно з 24 лютого 2022 року до 13 березня 2023 року видало 35 прокатних посвідчень компанії UFD продюсера Міхаеля Шліхта. Посвідчення дали право демонструвати фільми в українських кінотеатрах та на телебаченні.

«Вважаємо за необхідне звернути увагу на недостовірність та спотворення інформації в матеріалі підготовленому журналістом “Радіо Свобода” Максимом Савчуком та надаємо свої коментарі щодо опублікованого матеріалу», – йдеться у заяві.

У відомстві повідомили, що компанія зареєстрована 2005 року як український дистрибʼютор, тому Держкіно не мало підстав, щоб додатково перевіряти компанію. 

У Держкіно зауважили, що є список документів, які необхідно надати для видачі посвідчення, а фільм перевіряють фахівці на відповідність заявленим нормам. 

Також у заяві уточнили, що попри ствердження журналістів, що Міхаель Шліхт має російське громадянство та з 1991 року працював у рф, фахівці Держкіно не мають підтверджень цих даних.

Раніше ми повідомляли, що конкурс на посаду гендиректора «Довженко-Центру» виграла Олена Гончарук, яка виконувала обов’язки директорки з квітня 2021-го до листопада 2022-го.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь