Спецпроєкти

У світі 110 мільйонів людей стали вимушеними переселенцями – дані ООН


Рекордні 110 мільйонів людей по всьому світу були примусово переміщені зі своїх домівок, заявила в середу Організація Об’єднаних Націй, повідомляє MNA International.

Подробиці 

Війна росії в Україні та бойові дії в Судані збільшили загальну кількість біженців до безпрецедентного рівня. Люди вимушені шукати притулку за кордоном чи переїжджають в межах своїх країн, повідомляє агентство ООН у справах біженців.

На кінець минулого року 108,4 млн людей були змушені покинути свої домівки. Це на 19,1 мільйона більше, ніж на кінець 2021 року, що є найбільшим зростанням за всю історію спостережень, які ведуться з 1975 року, повідомляє ООН.

«Ми маємо 110 мільйонів людей, які втекли через конфлікт, переслідування, дискримінацію та насильство, часто в поєднанні з іншими мотивами, зокрема, впливом зміни клімату», – заявив голова УВКБ ООН Філіппо Гранді.

Із загальної кількості біженців у світі у 2022 році:

  • 35,3 мільйона стали біженцями, які втекли за кордон;
  • 62,5 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами. 

«Я боюся, що ця цифра, швидше за все, буде зростати», – зазначив Гранді.

Гранді привітав кроки ЄС в напрямку укладення пакту про притулок і міграцію, назвавши його хорошою спробою збалансувати напруженість навколо цього питання і «відносно справедливим» стосовно людей, які планують переїжджати.

У попередньому матеріалі ми розповідали, скільки вимушених переселенців планують повернутися додому.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь