Спецпроєкти

Які документи треба підготувати домашнім тваринам для виїзду за кордон?


Бренд Royal Canin та кінологиня-інструкторка Кінологічної спілки України Юлія Туренко зібрали перелік документів для подорожей та поради щодо їх оформлення для власників котів та собак.

Перелік документів 

  • Міжнародний ветеринарний паспорт тварини нового зразка

З 2019 року в Україні запровадили видачу ветеринарного паспорта нового державного зразка. Їх видають лише у головному ветеринарному управлінні, державною ветеринарною клінікою, або державним ветеринарним лікарем і лише за присутності тварини. 

Новий паспорт має бути виданий після або одночасно з датою чіпування тварини.

  • Чіп для тварини

Номер чіпа кота чи собаки має бути внесений у ветеринарний паспорт та зчитуватися сканером. Перед поїздкою варто перевірити сканування чіпа у будь-якій ветклініці.

  • Щеплення

У паспорті мають стояти відмітки про всі щеплення для тварини відповідно до її віку; печатки клініки, яка їх робила, а також відмітка про обробку від паразитів. Обов’язково має бути щорічне щеплення від сказу.

  • Тест на сказ

Його можна зробити у ветклініці. З моменту забору крові для такого тесту має пройти три місяці, після чого тварину можна вивезти за кордон. 

  • Ветеринарна форма та сертифікат здоров’я

Перед виїздом у тварини має бути оформлена ветеринарна форма №1, яка видається на підставі ветеринарного паспорта. 

 У Києві форму можна оформити у Головному ветеринарному Управлінні та ще в декількох державних клініках.

Форма дійсна протягом 3-х днів. На кордоні форму переглядає ветеринарний лікар та на її основі видає сертифікат здоров’я. У цей документ вносяться дати проведених профілактик, позначка про проходження карантину та орієнтовний маршрут подорожі. 

«Дуже часто на кордоні трапляється, що бланки сертифікатів не надрукували, печатки немає, лікар відсутній тощо. Щоб вберегти себе від таких прикрих несподіванок, можна самостійно завантажити та заповнити сертифікат здоров’я на сайті Держприкордонслужби країни, до якої ви подорожуєте. Сертифікат має бути заповнений англійською та мовою країни призначення. А на кордоні необхідно вимагати завірити вам цей документ»,   пояснює Юлія Туренко.

Серед нововведень: декларація про некомерційний характер перевезення, яка можна отримати прямо на кордоні.   

Також треба враховувати, що вивезення собак віком до шести місяців заборонене.

Загалом підготовка тварини до переїзду може зайняти 3-4 місяці. 

Раніше ми розповідали, що в Україні надають безкоштовні ветеринарні онлайн-консультації. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь