Спецпроєкти

Minecraft & Roblox : роспропаганду виявили в популярних комп’ютерних іграх


Пропаганда рф поширюється на світові відеоігри, зокрема Minecraft, Roblox і російську версію World of Tanks, повідомляє The New York Times.

Подробиці 

Дослідники агенції Molfar виявили десятки  випадків прокремлівської пропаганди в іграх:  Minecraft, Roblox, російських версіях World of Tanks і World of Warships, Fly Corp, Armored Warfare і War Thunder.

Деякі матеріали відображають погляди пересічних росіян, але чимало прикладів свідчать про створення пропаганди саме з боку держави, наголошують у виданні. 

  • У Minecraft  росіяни відтворили битву за українське місто Соледар та опублікували відео гри у ВКонтакте.

  • У російській версії гри World of Tanks – «Мир танков», яку видає російська Lesta Games, можна помітити парад танків радянського союзу у москві 1945 року. 

  • На ігровій платформі Roblox створили парад внутрішніх військ МВС рф для святкування державного свята Дня росії.

Майже у всіх іграх вихваляли перемогу Радянського Союзу над нацистською Німеччиною. Деякі з пропагандистських матеріалів мали очевидний зв’язок із політичними партіями або держустановами.

Раніше ми розповідали, що українські фільммейкери запустили краудфандинг для короткометражки «Торт» у США. Це  психологічний трилер, який розповідає про силу пропаганди, приховане насилля та важливість критичного мислення.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь