Спецпроєкти

У Парижі відкриють найбільшу виставку художниці і авторки книжок про Мумі-тролів Туве Янссон


У французькій столиці цьогоріч відкриється найбільша виставка в Центральній Європі та Франції, присвячена життю і творчості фінської письменниці та художниці Туве Янссон.

Мисткиня Туве Янссон

Виставка «Будинки Туве Янссон» (Houses of Tove) присвячена вивченню життя та кар’єри мисткині, яка створила всіма улюблених Мумі-тролів.  Експозиція включатиме раніше не публічно представлені роботи, а також спеціально створені роботи провідних сучасних художників.

Houses of Tove організують паризька мистецька інституція The Community спільно з родичами художниці та Moomin Characters. Ця незвичайна виставка пропонує нове бачення спадщини Туве Янссон за допомогою сучасних художників,  зокрема Емми Кольманн, Іди Екблад і Віді Гасталдон.

Виставка складається з п’яти поверхів, кожен з яких пропонує унікальну історію, пов’язану з життям та творчістю Янссон.

Туве Янссон і її роботи

Четвертий поверх присвячений архіпелагу, який був важливим джерелом натхнення для художниці. Море мало особливе значення для Туве. Це можна побачити на ілюстраціях та у книжках мисткині: наприклад, в «Мумі-тато і море» море є самостійним персонажем.

Двоюрідний племінник художниці Томас Замбра, який керує її спадщиною, каже про виставку:

«Ми прагнемо зберегти її [Туве] роботу живою та актуальною, гарантуючи, що її спадщина продовжуватиме надихати та захоплювати майбутні покоління. Ми віримо, що можемо запропонувати глядачам новий спосіб побачити та відчути її роботу».

Мисткиня за роботою у своєму кабінеті

Деякі ранні роботи Янссон – малюнки, ілюстрації та тексти – будуть представлені вперше.

Шанувальники мумі-тролів також зможуть дізнатися більше про те, як мисткиня перетворила свої історії про мумі-тролів на різні форми мистецтва та комерційні продукти, включаючи театр, комікси та мерчандайзинг.

Чому саме в Парижі?

Париж займає особливе місце в серці Янссон, адже саме там її батьки познайомилися, коли обидва вивчали мистецтво.

Туве продовжила своє знайомство з Парижем, навчаючись мистецтва в École des Beaux-Arts та L’Atélier Holy. До французької столиці мисткиня також часто подорожувала разом із своєю партнеркою Тууліккі Піетілею, яка мала в Парижі кілька резиденцій та проводила там багато часу.

Тууліккі Піетіле і Туве Янссон

Більше про виставку: де, коли, квитки

Виставка «Будинки Туве Янссон» відбудеться в таунхаусі на вулиці Авеню Фош, 16 в 16-му окрузі Парижа. Вона відкриється 29 вересня під час Паризького тижня моди та триватиме до 28 жовтня.

Вхід на виставку безкоштовний, але потрібна реєстрація.

Більше про життя та творчість Туве Янссон можна почитати у нашій великій статті про мисткиню. Також ми створили наймиліший тест, який допоможе дізнатися, хто ти зі всесвіту Мумі-тролів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь