Спецпроєкти

Як стати Senior: найкоротший шлях до підвищення кваліфікації та зарплати для digital-спеціаліста/-ки


Розпочати кар’єру та зростати професійно те, що цікавить багатьох Junior- та Middle-спеціалістів. Цей процес може здаватися викликом, тому у статті ми зібрали 10 цінних порад від чинних Senior-спеціалістів, щоб показати їх кроки до успіху та надихнути вас до швидшого руху по кар’єрній драбині.

Переосмисліть цілі та завдання  (Жанет Адету, JSK CONSULTING GROUP)

Визначте свої кар’єрні цілі, а потім розробіть стратегію для їх досягнення. Почніть зі створення конкретного плану дій з кроками, необхідними для реалізації вашої мети. Розбийте великі цілі на менші етапи, які потрібно буде пройти.

Не забувайте також про важливість самодисципліни та стабільності в роботі. Поставте собі чіткі та короткострокові завдання, які допоможуть вам залишатися мотивованим та зосередженим на досягненні більшої мети.

«Залишайся голодним. Залишайся дурним. Ніколи не втрачайте свого апетиту до нових ідей, нових вражень і нових пригод» (Стів Джобс, Apple, Pixar)

Ніколи не припиняйте розвиватися у своїй професії. Продовжуйте вивчати нові технології, інструменти та методи роботи. Підтримуйте активність у професійних спільнотах, беріть участь у конференціях та тренінгах. Це допоможе вдосконалювати свої вміння. Наприклад, в українському онлайн-хабі Changers можна отримати знання з актуальних професій ери диджиталізації або поглибити компетенцію та вийти на новий рівень кар’єрного шляху.

Проявляйте інтерес (Шеллі Хаммел, Sage Alliance, Inc.

Покажіть своїм керівникам і колегам, що ви відкриті до нових можливостей і викликів, які допоможуть вам професійно зростати. Виявляйте ініціативу в участі у проєктах або командних завданнях. Надавайте пропозиції щодо впровадження нових ідей і покращення робочих процесів. Зберігайте позитивне налаштування та відкритий погляд на зміни.

Розвивайте стратегічне мислення (Міріам Меіма, Evolution)

Навчіться бачити велику картину з ваших цілей та ініціатив і розуміти взаємозв’язки між ними. Визначення стратегічних пріоритетів компанії допоможе вам бути більш ефективним у прийнятті рішень та впливати на важливі проєкти.

Розвивайте лідерські навички (КарФей Чі, Mindvalley)

Отримайте чітке уявлення про лідерські навички, які є необхідними для руху вгору по кар’єрній драбині. Постійно розвивайте в собі якості, що визначають успішного лідера, такі як вміння комунікувати, мотивувати, ухвалювати рішення та будувати ефективні команди.

Будьте ефективним слухачем (Кіла Раймонд, SPARC Solutions Group

Навчіться активно слухати та реагувати на потреби та ідеї інших. Здатність ефективно спілкуватися з колегами та керівництвом допоможе вам отримати вплив та залучити підтримку. Участь у командних дискусіях і консультаціях можуть надихнути на ідеї та внести різноманіття у вашу роботу. 

Спостерігайте за успішними керівниками (Ін Кім, CEO International)

Навчайтеся від керівників, які вже досягли бажаного рівня. Спостерігайте за їхніми якостями, стилем роботи та підходами, намагайтеся адаптувати їх успішні стратегії до своєї роботи. Зберіть найкраще з їхнього досвіду та додайте власний унікальний підхід. 

Виявіть свої сильні та слабкі сторони (Судхакар Реді Гейд, Nirvedha Executive Coaching Solutions Pvt Ltd)

Ретельно вивчайте свої сильні сторони та слабкості. Розуміння власних переваг дозволить вам використовувати їх на повну потужність. Об’єктивне ставлення до своїх слабкостей допоможе визначити сфери, які потребують вдосконалення, і розробити план дій для подолання цих бар’єрів.

Якщо вам знадобляться додаткові курси чи тренінги з вивчення сучасних онлайн-професій, ви можете пройти їх на платформі Changers.

Знайдіть ментора (Джейна Кук, EVENTup)

Залучення ментора може стати важливим кроком у кар’єрному зростанні. Знайдіть досвідчену людину у своїй галузі, яка може підтримати, дати поради та допомогти вам розкрити потенціал.

Будьте готовими до викликів (Тетяна Лукинюк, B2C-директор у Kyivstar)

Не бійтеся брати на себе виклики та прагнути впоратися з труднощами, що виникають. Важливо ставити перед собою важкі завдання і шукати рішення навіть у складних ситуаціях. Лише пройшовши через труднощі, ми зможемо вдосконалюватися та розвиватися. Беріть ініціативу у свої руки та довіряйте власним здібностям, адже кожна перешкода – це можливість для особистого зростання.

Рекомендації

 Ми підібрали перелік книг, які підштовхнуть вас до кар’єрного та особистісного розвитку:

Також пропонуємо вам долучитись до активних спільнот, де люди обмінюються знаннями, досвідом та порадами щодо розвитку кар’єри у Телеграмі:

  • Український бізнесмен. Цей канал присвячений бізнесу у всіх його проявах. Тут ви знайдете корисні поради, необхідну літературу, цікаві факти та історії зі світу бізнесу, а також мотивацію та натхнення для досягнення своїх цілей.
  • Ідеї для вашого бізнесу. Тут багато цікавих бізнес-ідей, а також практичні поради щодо їх реалізації, що допоможуть вам створити свій бізнес.
  • РМ без проблем. Цей канал є одним із найбільших україномовних блогів про менеджмент. Автор каналу — менеджер-практик, який ділиться лайфхаками з власного досвіду про бізнес і роботу з людьми, допомагаючи вам уникнути своїх помилок.
  • Почни Щось! Це must-have канал для тих, хто прагне виробити звичку постійно розвиватись, підвищити свою продуктивність та стати кращою версією себе.
  • Можливості. Цей ресурс надає інформацію про стипендії, стажування, тренінги та безкоштовні подорожі, щоб ви не пропустили свою можливість.
#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь