Спецпроєкти

У КМДА заявили, що не погоджували знесення 200-річного будинку на Подолі


Департамент охорони культурної спадщини КМДА не погоджував демонтаж 200-річного будинку на вулиці Ярославській, 13-Б, повідомляє пресслужба відомства. 

Передісторія:  на Подолі будівельна компанія знесла чергову історичну пам’ятку. Будівлю на Ярославській звели після Великої пожежі у 1811 році.

На початку липня історичну будівлю оточили будівельним парканом. 1 серпня через розголос інспектори «Київблагоустрою» наклали обмеження на забудовника, вимагаючи демонтувати паркан протягом трьох днів. Однак у повідомленні не було зазначено власника цього паркану.

«За даними Департаменту, науково-проєктна документація на проведення будівництва за цією адресою не надходила на погодження», – кажуть в КМДА.

У Департаменті також зазначили, що споруда не має статусу памʼятки. Але після отримання інформації про демонтаж інспектори Департаменту виїхали на місце й зафіксували роботи із демонтажу будинку.

Поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом знесення будинку на Ярославській, що був зразком київської житлової деревʼяної забудови ХІХ ст.

Фото: Valentyn Desiatnyk

Раніше ми повідомляли, що, згідно з документами, на місці руйнування будинку на Подолі планується побудувати «клубний будинок» за ініціативою Сергія Боярчукова з юридичної фірми «Алєксєєв, Боярчуков та партнери».

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь