Спецпроєкти

В «Укрзалізниці» відреагували на скарги щодо складності купівлі квитків у спецвагони


4

В «Укрзалізниці» надали роз’яснення щодо того, як відбувається купівля квитків до спецвагонів для людей з інвалідністю, повідомляє «Українська правда».

Передісторія: волонтер Юрій Степанець поскаржився на труднощі при купівлі квитка до спецвагону «Укрзалізниці». Він з’ясував, що квитки для людей з інвалідністю можна купити лише в касах, і не цілодобово, а лише у певний час. На інцидент відреагували Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець та правозахисники.

Наразі у компанії є 50 вагонів, призначених для перевезення людей з інвалідністю. Це сучасні вагони, обладнані кондиціонерами, вакуумними туалетами, де в кожному купе передбачені розетки, енергозберігаюче освітлення тощо,  зазначили у «Укрзалізниці». 

У спецвагоні передбачене одне спецкупе. Якщо в ньому їде декілька людей, які пересуваються на кріслі колісному, то для них передбачений підйомник, а також поїзна бригада може запропонувати спеціальне крісло колісне, йдеться у повідомленні. 

Як перевірити наявність місць та купити квитки 

У спецвагонах для людей, які використовують для пересування крісло колісне, проїзд сплачується за тарифом купейного нефірмового вагона з 4-місними купе.

Вартість у спецкупе нижче загальної вартості проїзду. 

«Інформацію про наявність місць у складі поїзда спецвагона черговий по вокзалу отримує завчасно та передає диктору вокзалу для оголошення по гучномовному зв’язку», – пояснили у компанії. 

Оформити пільговий квиток можуть люди  з пільговим посвідченням, дані якого внесені у Централізований банк даних з проблем інвалідності Мінсомполітики (ЦБІ). 

Під час оформлення пільгового квитка онлайн інформацію перевіряєть в режимі реального часу в ЦБІ Мінсоцполітики. Якщо результати перевірки некоректні, квиток не оформлять кажуть у компанії.

Для перевірки інформації про пільгове посвідчення в ЦБІ можна звернутись до органу соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Раніше ми повідомляли, що «Укрзалізниця» продала квиток у жіноче купе чоловіку. Через це пасажиркам довелося пересісти в жіноче купе в іншому вагоні.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь