Спецпроєкти

На Спартака Субботу відкрили кримінальну справу: правоохоронці перевіряють, чи використовував він підроблені документи про освіту


Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій зі сторони Спартака Субботи. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України у відповідь на запит hromadske.

У МОН пояснили – правоохоронці розслідують використання Спартаком, імовірно, підроблених документів про освіту, виданих на його ім’я.

Слідчі відкрили провадження 20 квітня за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Про Спартака Субботу

Блогер Спартак Суббота та актор і комік Євген Янович були ведучими популярного українського подкасту «Подкаст терапія». Також Суббота був у ролі запрошеного експерта для матеріалів у різних медіа.

У квітні цього року на сайті видання «Свідомі» вийшло велике розслідування психолога і гештальт-терапевта Іллі Полудьонного про Спартака Субботу (відеоверсію можна знайти на YouTube). Полудьонний наводить докази, що у блогера насправді не було ступеня кандидата психологічних наук, хоча публічно він позиціонував себе саме так. Також в розслідуванні йдеться про справжнє ім’я Субботи (за даними в тексті його звати Олександр), співпрацю з Інститутом когнітивного моделювання, який пов’язують із проросійською ОПЗЖ тощо.

Після виходу розслідування Євген Янович оголосив про закриття «Подкаст терапії», а видавництво «Віхола», в якому виходила книжка Субботи, припинило з ним співпрацю.

Сам блогер заперечував звинувачення на його адресу: спочатку він виклав свідоцтво про народження з іменем Спартак (користувачі соцмережі запідозрили, що документ обробляли у фоторедакторі). Згодом Суббота опублікував відео, у якому заперечує інформацію з розслідування. Наразі YouTube-акаунт з роликом видалений.

У відповідь МОН України звернулося до поліції з проханням перевірити можливий факт підроблення та зумисного використання підроблених документів.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь