Спецпроєкти

На фестивалі українського кіно у Польщі обрали найкращі фільми – весь перелік


У Польщі завершився восьмий кінофестиваль Ukraina! Festiwal Filmowy — найбільший фестиваль українського кіно в країні, повідомила пресслужба фестивалю.

Подробиці 

  • Найкращим повнометражним фільмом журі обрали стрічку Філіпа Сотниченка  «Ля Палісіада».

Події стрічки розгортаються частково в наші часи, а більша частина – в Україні 1996 року, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні у спадок від СРСР. 

  • ​​Найкращим документальним фільмом фестивалю стала стрічка  «Звідки куди» Мачека Хамели про евакуацію українців.
  • Найкращий короткометражний фільм –  «День вчителя» режисера Олексія Пасічника.
  • Нагороду за найкращий ігровий фільм отримала стрічка  «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик. Це екранізація роману українського письменника Артема Чеха «Хто ти такий?».
  • За найкращу акторську роботу відзначили Ірму Вітовську у фільмі «Коза Ностра. Мама їде» і Карину Химчук за роль у стрічці «Ти мене любиш?».
  • Приз глядацьких симпатій вручили фільму «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча.

Фестиваль Ukraina! Festiwal Filmowy організовують з 2016-го року. З жовтня до грудня він відбудеться в інших польських містах, як-от Вроцлав, Краків, Познань, Ополе, Ґданськ, Ґливиці, Плоцьк, Гожув-Велькопольський та інших, а з 27 жовтня до 12 листопада пройде онлайн.

У попередньому матеріалі ми розповідали, що «20 днів у Маріуполі» номінували на The Gotham Awards як найкращий документальний фільм.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь