Спецпроєкти

«20 днів у Маріуполі» номінували на The Gotham Awards як найкращий документальний фільм


Стрічка «20 днів у Маріуполі» українського воєнного кореспондента Мстислава Чернова номінована на премію The Gotham Awards.

Інші стрічки, номіновані в категорії «Найкращий документальний фільм»:

Against the Tide, режисерка Сарвнік Каур

Apolonia, Apolonia, режисерка Лея Глоб

Four Daughters, режисерка Каутер Бен Ганія

Our Body, режисерка Клер Саймон

Про премію

The Gotham Awards – американська кінопремія, яка щорічно вручається за досягнення в галузі незалежного кіновиробництва. Церемонія нагородження відбувається у Нью-Йорку. Премію заснував Незалежний проєкт кіновиробників (Independent Filmmaker Project, IFP). Нагороди започаткували у 1991 році як засіб демонстрації та вшанування фільмів, знятих переважно в північно-східному регіоні США.

Сфера нагород поступово розширювалася, щоб охопити й міжнародну кіноспільноту. Категорія «Найкращий документальний фільм» з’явилася у 2004 році. Свого часу переможцями в цій категорії ставали стрічки The Agronomist Джонатана Демме (2004), Sicko Майкла Мура (2007), Food, Inc. Роберта Кеннера (2009), Citizenfour Лаури Пойтрас. Минулого року найкращим документальним фільмом визнали All That Breathes Шаунака Сена.

Про «20 днів у Маріуполі»

Документальний фільм знятий у перші три тижні повномасштабного вторгнення рф в Україну. Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко залишалися останніми представниками преси в місті, яке вже оточували російські війська.

Саме завдяки команді світ дізнався про бомбардування пологового будинку, постійні обстріли мирного населення, гуманітарну блокаду та інші звірства росіян на українській території.

Світова прем’єра стрічки відбулася 20 січня 2023 року під час американського кінофестивалю Sundance. «20 днів у Маріуполі» був представлений в категорії з іншими 11 документальними стрічками зі всього світу в номінації World Cinema Documentary Competition. Фільм отримав приз глядацьких симпатій.

В українському прокаті фільм вийшов у серпні і став рекордсменом прокату серед документальних стрічок.

Також стрічка перемогла у конкурсі Docudays UA й номінована на Cinema Eye Awards: режисер закликав проголосувати за фільм, щоб про війну не забували у світі. Робота Мстислава Чернова отримала дві нагороди шостої Національної премії кінокритиків «Кіноколо». Стрічка була номінована у трьох категоріях, що є рекордом для документального фільму.

Aгенція Associated Press отримала нагороди Пулітцерівської премії за висвітлення війни. Мстислава Чернова, фотографа Євгена Малолєтку й відеопродюсерку Василісу Степаненко відзначили в категорії Public Service.

У Сербії скасували показ «20 днів у Маріуполі». Сербська радикальна партія назвала фільм «антиросійською пропагандою» і попросила заборонити її по всій країні.

Наше інтерв’ю з Мстиславом Черновим – про повномасштабне вторгнення, важливість фіксування війни та страхи – можна почитати за посиланням.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь