Спецпроєкти

Стрічка Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримала нагороду фестивалю Sundance


Фільм українського режисера Мстиславу Чернову «20 днів у Маріуполі» отримав приз глядацьких симпатій головного фестивалю незалежного кіно у світі Sundance.

У секцію World Cinema Documentary Competition, крім фільма Чернова, увійшли 11 документальних стрічок з різних країн.

«20 днів у Маріуполі» – це фіксація злочинів російської армії в перші дні повномасштабного вторгнення. 24 лютого Мстислав Чернов з фотографом Євгеном Малоліткою та продюсеркою Василісою Степаненко приїхали до Маріуполя як представники Associated Press.

В центрі фото (зліва направо) – Василіса Степаненко, Євген Малолєтка, Мстислав Чернов

Команда фіксувала початок повномасштабної війни в Маріуполі, і саме завдяки цьому світ побачив наслідки бомбардування пологового будинку №3.

ОБЕРЕЖНО. ЧУТЛИВІ КАДРИ

Наслідки обстрілу маріупольского роддому. Фото: Євген Малолєтка

Фото- та відеодокази російської агресії та знищення міста Чернов та Малолєтка надсилали, ховаючись під сходами біля розбитої продуктової крамниці. Тоді це було єдине місце в Маріуполі, де залишався зв’язок.

Мстислав Чернов у Маріуполі

15 березня команді AP вдалося виїхати з Маріуполя через гуманітарний коридор. Врятували і відзняті відеоматеріали – вони увійшли до документального фільму.

За свою роботу в Маріуполі Мстислав Чернов, Євген Малолєтка й Василіса Степаненко вже отримали багато міжнародних нагород: премії  Лівінгстона,  Рорі Пека, премію Королівського телевізійного товариства, DW «За свободу слова», Bayeux Calvados-Normandy, імені Георгія Ґонґадзе, Knight International Journalism, Press Freedom Awards 2022,  нагороду Elijah Parish Lovejoy. Також «Українська правда» визнала їх журналістами року.

З першого дня повномасштабної війни тривала битва за Маріуполь. Місто було остаточно окуповано російською армією 20 травня 2022 року. Точна кількість загиблих мирних жителів у місті досі не відома.

Читайте також, як діти з Маріуполя знімають фільм з українськими режисерами.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь