Спецпроєкти

Поліція розпочала розслідування справи щодо заяв Арестовича – причини


Правоохоронці внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо заяви на колишнього радника Офісу президента Олексія Арестовича після його скандального висловлення про жінок, повідомила народна депутатка від «Голосу» Інна Совсун.

Подробиці 

Раніше Совсун написала заяву на Арестовича до правоохоронних органів із закликом відкрити кримінальне провадження за розповсюдження контенту, що пропагує культ насильства й жорстокості.

Тепер поліція проводитиме розслідування. Окрім того, справу скерували до Київської міської прокуратури.

«За цією історією потрібен постійний громадський контроль. Впевнена, сам Арестович коментує все на світі, окрім заяви на нього в правоохоронні органи, оскільки розуміє, що влип. Якщо справу доведуть до логічного завершення, це буде важливий для України прецедент, доказ, коли закон один для всіх, і безкарність – більше не норма», – зазначила Совсун.

Відомості внесли до ЄРДР через ознаки правопорушення за ч. 2 ст. 300 КК України: ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства й жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість і дискримінацію. Санкція статті передбачає до 5 років обмеження волі або штраф.

Передісторія: Журналістки Яна Брензей та Емма Антонюк на своєму YouTube-каналі «Палає» опублікували відео з вирізками із двох платних семінарів Арестовича.  Там він називає жінок «істотами» та говорить про бажання «задушити» їх. Водночас чоловіків він вважає «богами» та «ідолами», яких треба возвеличувати.

Пізніше Арестович прокоментував ВВС скандал щодо сексистських висловів про жінок. Колишній радник Офісу президента назвав опубліковані уривки його лекцій вирваними з контексту, а також «спрямованою атакою на репутацію».

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь