Спецпроєкти

Національна спілка кінематографістів виграла суд проти Держкіно: що це змінить


Сьогодні, 2 листопада, суд задовольнив позов кіноспільноти проти Держкіно в повному обсязі. Продовження повноважень Ради з підтримки кінематографії визнали незаконним.

7 березня 2023 року Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову № 203 про продовження повноважень членів Ради з державної підтримки кінематографії. Її ухвалили після того, як Держкіно повідомило про неспроможність провести конкурс для оновлення складу ради через воєнний стан.

Постанова суперечить Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» і нехтує зверненнями українських кінематографістів щодо зміни керівництва Держкіно.

Українська кіноакадемія відреагувала офіційною заявою, наголосивши, що її представники не подогджуються з рішенням Кабміну. 

12 травня Національна спілка кінематографістів України подала позов проти Кабміну, щоб оскаржити подовження повноважень членів Ради з державної підтримки кінематографії.

«Кабмін може подати апеляцію, але якщо цього не станеться чи суд знову буде програно, персональний склад ради буде оновлено. Як це відобразиться на кіносфері – побачимо незабаром», — прокоментували у медіа Moviegram.

Рада з підтримки кінематографії — державний орган виконавчої влади, серед повноважень якого – можливість затверджувати фільми, що отримують держфінансування після пітчингів Мінкульту, Держкіно, Українського культурного фонду. Востаннє членів обирали у березні 2021-го.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів міг ухвалити складену Державною агенцією з питань кіно Стратегію розвитку кіно до 2027 року на засіданні 31 жовтня.

Стратегію критикувала культурна спільнота – зокрема за прописану ліквідацію Довженко-Центру, яку в документі називають «оптимізацією», а також за передбачення виробляти за державні кошти не більше 20 повнометражних ігрових фільмів на рік і не більше семи авторських фестивальних категорії «А». Натомість телевізійних серіалів, згідно зі Стратегією, має вироблятися не менше 600 годин на рік.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь