Спецпроєкти

ВООЗ створила комісію, що боротиметься з самотністю у світі: як це працюватиме


ВООЗ оголосила, що створює комісію з питань соціальних зв’язків, яка боротиметься з самотністю у світі. В організації наголошують – самотність є гострою загрозою здоров’ю.

Про комісію

Комісія просуватиме соціальні зв’язки як пріоритет у країнах з будь-яким рівнем доходу, йдеться в повідомленні ВООЗ.

До складу групи увійдуть 11 провідних політиків та лідерів думок. Співголовами Комісії є головний хірург США доктор Вівек Мурті та представник молоді Африканського союзу Чідо Мпемба.

«Соціальна ізоляція – недостатня кількість соціальних зв’язків, самотність – і соціальний біль від відсутності зв’язку – широко поширені. Всупереч думці, що ізольованість і самотність в першу чергу впливають на літніх людей у ​​країнах з високим рівнем доходу, вони впливають на здоров’я та добробут усіх вікових груп у всьому світі. Кожна четверта людина похилого віку відчуває соціальну ізоляцію, і показники загалом однакові в усіх регіонах. Серед підлітків, згідно з результатами досліджень, від 5 до 15% відчувають самотність. Однак ці цифри, швидше за все, є заниженими», – йдеться в заяві ВООЗ.

Наслідки соціальної ізоляцїі

Гендиректор організації Тедрос Аданом Гебрейесус пояснив – люди без достатньо сильних соціальних зв’язків піддаються більшому ризику інсульту, тривоги, деменції, депресії, самогубства тощо. Також соціальна ізоляція посилює тривогу, може спровокувати депресію та збільшити ризик серцево-судинних захворювань на 30%.

Відірваність від соціуму може призвести до погіршення результатів навчання; молоді люди, які відчувають самотність у середній школі, частіше кидають університет. В майбутньому це потенційно провокує зниження задоволеності роботою та гіршу продуктивність.

Комісія з питань соціальних зв’язків за підтримки Секретаріату ВООЗ проведе своє перше засідання на рівні керівництва з 6 до 8 грудня 2023 року.

Раніше ми публікували результати дослідження, які показують, що у повсякденному житті допомагає впоратись із самотністю.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь